ERR Pariisis | Le Pen: keskklass ei saa enam hakkama

Prantsuse keskklass ei saa enam hakkama ning kuigi sellele on tähelepanu pööratud, on president Emmanuel Macron vastanud põlguse ja ülbusega, ütles Prantsusmaa Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen.

Viimastel nädalavahetustel on Pariisi südalinna räsinud meeleavaldused. Rahva viha ebavõrdsuse ja majandusraskuste vastu võimendub sotsiaalmeedias ning selle laineharjal sõidavad teiste seas lõhkujad ja provokaatorid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oma kasu üritavad lõigata ka presidendi poliitilised vastased. Enim paistab sellega silma Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen.

"Keskklass ei saa enam hakkama. Saate aru! See on jälle asi, mida on väljendatud ja mis põrkub vastu Emmanuel Macroni valitsuse mõistmatuse müüri. Vastuseks on solvangud, põlgus ja ülbus. Ta on juba 18 kuud niimoodi käitunud," rääkis Le Pen.

Marine Le Pen ütles ERR-ile, et kavatseb peatsetel europarlamendi valimistel anda Macronile korraliku lahingu, teha seda liidus omasuguste euroskeptikutega teistest riikidest ja seejärel hakata Euroopa Liitu ümber tegema.

"Selle eest me võitleme koos Matteo Salviniga Liigast ja Heinz-Christian Strachega FPÖ-st ja koos kõigi nendega, kes toetavad seda liikumist. Need on parteid, kes võivad täna olla üsna väiksed, aga ma loodan, et homme on väga suured," selgitas Le Pen.

Rahulolematusest loodavad populaarsust võita ka vasakpoolsed eesotsas Jean-Luc Melenchon'ga. Sotsialistide valimistel põrunud presidendikandidaat Benoit Hamon on tänaseks sellest parteist lahkunud ja läheb europarlamendi valimistele oma uue rohelise vasakparteiga.

"Poliitikute kohustus ei ole mitte öelda, et nad on nõus protestijatega, vaid öelda, milline on lahendus. Prantsusmaal on küsimus selles, kuidas paremini rikkust jagada ja kuidas tagada, et keskkonnahoid ei läheks vastuollu sotsiaalse arenguga. Ja Macron pakub siin väga halba lahendust," rääkis Generation.s juht Benoit Hamon.

Kevadiste Euroopa Parlamendi valimisteni on küll aega, aga poliitikud Prantsusmaal juba valmistuvad selleks.

"Kõige sagedasem prognoos on, et tuleb populismi tõus nagu kõikjal Euroopas. Aga see ei ole nii selge. Mina arvan, et tulemuseks on väga killustunud maastik uute parteidega, kes püüavad midagi ära teha. Võib-olla on rohelistel hea väljavaade," arutles uuringufirma Kantar Public Prantsusmaa juht Emmanuel Riviere.

Nn kollaste vestide südamete võitmine on aga poliitikutele raske ülesanne, sest osalt on tegu mässuga kogu poliitilise süsteemi vastu.

Le Pen: Venemaa ei kujuta Euroopale mingit ohtu

Prantsusmaa klubi Grande Europe ja Portugali rahvusringhäälingu eestvedamisel toimuval kohtumisel ütles Le Pen ka seda, et paljudes hädades on süüdi üleilmastumine ja organisatsioonid nagu Euroopa Liit. Lahendus on rohkem rahvusriiklust ja Euroopa Liidu põhjalik ümbertegemine.

"Tänapäeval on meil Euroopa Liit, mis on vangla moodi, mis põhineb santaažil ja ähvardustel Ungari, Poola ja Itaalia suhtes. Kõikide nende suhtes, kes ei ole nõus praeguse poliitikaga. Me tahame luua üleeuroopalist rahvaste ühendust, kes saavad ise otsustada, milliste projektide puhul nad tahavad koostööd teha, võivad öelda jah ja võivad öelda ei, kui see läheb nende huvidega vastuollu," teatas Marine Le Pen.

Euroopa Liidu lammutajate üleeuroopalist koostööd segab aga see, et nende arusaamad on paljuski üsna erinevad. Ilmselt ei jõua Ida- ja Lõuna-Euroopa euroskeptikud kunagi kokkuleppele selles, kuidas suhtuda Venemaasse.

Marine Le Pen ütles, et Venemaa ei kujuta Euroopale mingit ohtu. "Tuleb lõpetada nende juttude rääkimine lastele, kus on pidevalt üks suur ja kuri hunt, see tuleb lõpetada. Venemaa on tegelikult partnerluse võimalus ja majanduslik võimalus ja praegu oleme me neid sundimas Hiina poole pöörduma."

Le Pen ei nõustu, et Putin on okupeerinud teise riigi. "Ei, ta ei ole okupeerinud teist riiki, Ukrainas toimus riigipööre, inimesed tulid võimule ilma valimisteta, nad ei austanud Ukraina põhiseadust. Krimm kasutas seda võimalust ära, nõudes enda liitmist Venemaaga, sest nad peavad ennast venelasteks. Ma ei tea, kas te olete Krimmis käinud? Mina olen. Tean, et seal peavad end kõik venelasteks. Nad hääletasid selle poolt, et liituda Venemaaga. Ukraina tänaseid riigijuhte hinnatakse kõrgelt. Mina aga ütlen, et nad on petised, keda abistavad natsid. Tegelikkus on selline ja ei midagi muud," ütles Le Pen.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: