Itaalia siseminister kogub eurovalimiste eel mõttekaaslasi

Itaalia siseminister ja erakonna Liiga juht Matteo Salvini korraldas esmaspäeval Roomas kohtumise, mille eesmärgiks on ühendada pärast järgmise kuu europarlamendi valimisi erinevad rahvuslikud ja migratsioonivastased parteid ühtseks blokiks.

Erakonnad, mida kriitikud on nimetanud paremäärmuslikeks või parempopulistlikeks, kuuluvad praeguses Euroopa Parlamendis kolme fraktsiooni, vahendasid Reuters, Euronews ja "Aktuaalne kaamera".

Rahvaste ja Vabaduste Euroopa fraktsiooni (ENF) kuuluvad Salvini Liiga, Prantsuse Rahvusrinne, Austria Vabaduspartei ja Hollandi Vabaduspartei. Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) liikmeteks on teiste seas Taani Rahvapartei ja Põlissoomlased ning Vaba ja Otsedemokraatliku Euroopa fraktsiooni (EFDD) liikmeteks on aga näiteks Alternatiiv Saksamaale (AfD) ja Suurbritannia Brexiti Partei (Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) endise juhi Nigel Farage'i uus partei - Toim.)

Uue bloki nimi oleks Rahvaste ja Riikide Euroopa Allianss. Oma ridades näevad bloki eestvedajad vähemalt kümmet erakonda, kes praegu on erinevates europarlamendi fraktsioonides.

"Mitmete kodanike ja inimeste jaoks on Euroopa Liit õudus ja mitte unistus. Töötame selle nimel, et töökohad, perekond, turvalisus, keskkonnakaitse ja noorte inimeste tulevik oleks debati keskmes. Teeme seda nende vahenditega, mis on alternatiivsed võrreldes inimestega, kes on Euroopat aastakümneid valitsenud," selgitas Salvini.

"Matteo teatas juba, mida tahame oma rühmaga muuta. Tahame reformida Euroopa Liitu, tahame reformida Euroopa Parlamenti, neid hävitamata. Tahame radikaalseid muutusi, et Euroopa Liit annaks liikmesriikidele jõudu juurde," sõnas AfD eestkõneleja Jörg Meuthen.

Seni ei ole selge, kas näiteks Ungari peaministri Viktor Orbani Fidesz ja Poola võimuerakond Õigus ja Õiglus tulevase blokiga ühinevad. Fidesz kuulub endiselt Euroopa Rahvaparteisse (EPP), kuid hiljutiste vastuolude tõttu on erakonna liikmesus seal peatatud. Õigus ja Õiglus on praegu ECR-i fraktsioonis. Mõlemat erakonda on Salvini viimasel ajal endaga liituma kutsunud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: