Tuli on tänavu nõudnud rohkem elusid kui varasematel aastatel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sotsiaalmaja põlengu kustutamine möödunud talvel Tartus Lina tänaval. Autor/allikas: Päästeamet

Tänavu on tulekahjudes juba detsembri esimeseks pooleks hukkunud rohkem inimesi, kui mullu ja tunamullu terve aasta jooksul. Novembris hukkus tules seitse inimest, neist kolm ühes põlengus.

"Sel aastal on tulekahjudes hukkunud juba 43 inimest, mis on rohkem kui viimasel kahel aastal ning üle poole detsembrit on veel ees," ütles päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi. Võrdluseks: 2017. aastal hukkus tules 38 ja 2016. aastal 39 inimest.

Kolmel korral sai tänavu tulekahju alguse voodi süüdanud sigaretist, ühel korral küünlast ning ühel korral elektripliidi rikkest. Kõik hukkunuga tulekahjud puhkesid kortermajades

Novembris hukkunute keskmine vanus oli 64, vanim hukkunu oli 96-aastane ja noorim 49-aastane. Esialgsetel andmetel oli tulekahju hetkel alkoholijoobes kaks hukkunut.

Hoonetulekahjusid oli novembris kokku 88, nendest elumajatulekahjusid oli 52 ja mitteeluhoone tulekahjusid 36. Päästeamet ja vabatahtlikud päästjad käisid novembris inimesi nõustamas 2754 kodus.

Jaanuarist novembri lõpuni on tulekahjudest päästetud 74 inimest ning vigastada on saanud 102 inimest.

Veeõnnetustes hukkus novembris viis inimest. Kokku on sel aastal uppunud 43 inimest, nende hulgas ka kaks last.

Viimaste nädalate miinuskraadid on siseveekogudele tekitanud jääkihi, mis on aga veel liiga õhuke ning ei kanna. Jääkattele tasub minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse vee temperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt kümme minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem.

Esimene jää võib pärast pikka ja palavat suve eelkõige lastes elevust ja uudishimu tekitada, seega palub päästeamet lapsevanematel rääkida kodus üle hapra jääga seonduvad riskid ning hoida oma lastel silm peal. Hädalist märgates või ise abi vajades tuleb esimesel võimalusel helistada hädaabi numbril 112.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: