Simson peab veeteetasude vähendamist mõistlikuks plaaniks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinki laevad Tallinna sadamas
Tallinki laevad Tallinna sadamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Veeteetasusid tuleks vähendada, et kasvatada meie piirkonna konkurentsivõimet, rääkis majandusminister Kadri Simson (KE) kolmapäeval transiidikomisjonis, kus rahandusministeerium tegi ülevaate sel teemal valminud uuringust.

Veeteetasu tuleb maksta laeva Eesti sadamasse sisenemise eest ja see kohustus kehtib kõigile laevadele, sõltumata sellest, millise riigi lipu all nad sõidavad.

Simson ütles, et veeteetasusid oleks mõistlik vähendada, sest see tooks transiidiahelasse rohkem kaupu.

"Kui sadamate kasvuprognoosid peavad paika, siis tasude alandamine kasvatab meie piirkonna konkurentsivõimet ning lisanduvad laevad aitavad katta tasude alandamist juba kolme kuni viie aasta jooksul," rääkis ta.

Samas tuleb tema sõnul transiidikoridori konkurentsivõimelisena hoidmiseks vaadelda tasakaalukalt kõiki hinnakomponente.

"Tasude vähendamist otsustades on oluline kaaluda ka konkurentsiolukorda Läänemerel," lisas majandusminister.

Majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda ütles ERR-ile, et järgmisena selgitab ministeerium välja, mis tingimusetel on veeteetasu langetamine võimalik Euroopa Liidu riigiabi kontekstis ning siis alustatakse läbirääkimisi riigi eelarvestrateegia mõjude üle.

Transiidikomisjon on riiklik komisjon, kuhu kuuluvad riigikogu, majandus-, rahandus- ja välisministeeriumi, maksu- ja tolliameti, tehnilise järelevalve ameti, veeteede ameti, logistika ja transiidi assotsiatsiooni ja Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni esindajad. Komisjoni juhib majandusminister.

Ettevõtetest on komisjonis Eesti Raudtee, Tallinna Sadam, Rail Baltic Estonia, AS Operail, Sillamäe Sadam, Paldiski Sadam, Alexela Oil, VOPAK E.O.S, E.R.S ja Kühne + Nagel ja Tallinna Lennujaam.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: