Postimehe arvamustoimetuse pikaajaline juht Neeme Korv lahkub ametist

{{1544696280000 | amCalendar}}
Neeme Korv
Neeme Korv Autor/allikas: erakogu

Üksteist aastat Postimehe arvamustoimetust juhtinud Neeme Korv lahkub jaanuaris ametist. Tema asemele asub senine Vikerraadio toimetaja Peeter Helme.

Neeme Korv teatas oma lahkumisest Facebooki vahendusel: "Kallid sõbrad. Head kolleegid ja kaasteelised. Austatud vaenlased. Igal teekonnal on algus ja lõpp. 3. jaanuarikuu päeval 2019 panen ma arvamustoimetuse juhatajana enda järel kinni Postimehe toimetuse ukse, mis mulle uudistereporterina 1995. aastal avanes," seisab postituses.

Lahkumise asjaolusid Korv postituses ei täpsusta: "Kui päev käes, jagan vast pisut pikemalt mõtteid ja tundeid ajast, mis on täitnud enam kui poole mu elust. Täna ütlen vaid, et oleme tööandjaga lahkumineku rahumeelselt kokku leppinud."

Haruldase staažiga

Korv kommenteeris ERR-ile, et ta on selle 23 Postimehes töötatud aastaga töötanud kõigi peatoimetajate all, kes alates Edasi Postimeheks muutumisest lehte juhtinud on.

"Olen saanud tunda kõigi kätt. See on olnud väga uskumatu aeg, olen saanud uskumatuid kogemusi. See on olnud nagu ameerika mäed, sest ma olen Postimehes olnud nii reporter, toimetaja, uudistetoimetaja, peatoimetaja asetäitja, sporditoimetuse juht ühe aasta, kultuuritoimetuse juht neli aastat, päevatoimetaja ja siis arvamustoimetaja ja seejärel selle juht," meenutas Korv.

Arvamustoimetusse liikus ta 11,5 aastat tagasi, juhtida jõudis seda 11 aastat. Korv meenutas, et toona ei peetud Postimehe arvamusrubriiki eriti tugevaks ja neile seati eeskujuks Eesti Päevalehte, mida lugejad ostsid suuresti arvamuskülgede pärast, mille oli üles töötanud toona EPL-is töötanud praegune ERR-i uudisteportaali juht Urmet Kook. Arvamustoimetuse eesmärk oli Päevalehest paremaks saada.

"Eks avalikkus saab nüüd hinnata, kas ja millisel moel see on aastate jooksul õnnestunud," ütles Korv.

Korv tõdes, et nii pikaajaline töösuhe on tänapäeval üsna haruldane nähtus, ent nüüd lepiti tööandjaga kokku, et pärast 11 aastat ühe juhi käe all tegutsemist vajab arvamustoimetus värskeid mõtteid.

"Oleme leidnud, et tõenäoliselt on parem, kui ma vaatan seda kuskilt väljastpoolt. Oleme kenasti tingimustes kokku leppinud, minu suhtes on oldud heatahtlikud," kommenteeris Korv lahkumiskokkulepet.

Alates 4. jaanuarist lubab Korv võtta esmalt aega iseendale, sest kogu ta täiskasvanuelu on möödunud ühe toimetuse ruumides ja need kogemused vajavad settimist.

"Aega iseenda jaoks on mul olnud väga vähe, võib-olla isegi liiga vähe. Tahaksin natuke puhata, mõelda, vaadata ringi. Ei saa öelda, et mulle oleks tehtud mingi pakkumine, et lähen selle pärast ära. Ega ma päris täpselt ei tea – kui oled 20 aastat teinud lahti piltlikult öeldes üht ust ja ühel päeval seda enam ei tee, siis päris täpselt enam ei tea, milline see maailm sealt väljaspool välja näeb," ütles Korv.

Ehkki tööleping lõppeb 3. jaanuaril, jääb Neeme Korv ka esialgu ka edaspidi esindama Postimeest pressinõukogus.

Hussar: Korv on suure südamega ajakirjanik

Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar kommenteeris ERR-ile, et Neeme Korv on kirglik ja suure südamega ajakirjanik.

"23 aasta jooksul on ta Postimehes töötanud kõige erinevamates ametites. Neeme suurim panus on seotud viimase rohkem kui üheteistkümne aasta jooksul Postimehe arvamukülgede vedamise ja arendamisega," kirjutas Hussar.

Miks teed Korviga just nüüd lahku läksid ja miks aasta jooksul poolte Postimehe toimetuste juhid vahetunud on ning kas see vangerdus jääb lähiajal viimaseks, Hussar ei vastanud.

Neeme Korvi asemel asub Postimehe arvamustoimetust juhtima senine Vikerraadio toimetaja Peeter Helme. Tema esimeseks tööpäevaks on 14. jaanuar.

"Helme oli aastatel 2010-2013 Eesti Ekspressi Areeni kirjandustoimetaja, 1. jaanuarist 2014 Vikerraadio kultuuritoimetaja, rõhuga kirjandussaadetel. Varem tegi Juku-Kalle ajalehele KesKus kirjanduskülgi ja veel enne seda töötas Eesti Instituudis," loetles Hussar Helme senist teenistuskäiku.

Helme: mõte millestki uuest ja tundmatust ei andnud rahu

Oma senistele kolleegidele Vikerraadios põhjendas Helme pakkumise vastuvõtmist järgmiselt: "Tunnistan, et ettepanek asuda juhtima Postimehe arvamustoimetust tuli mulle endalegi väga ootamatult. See oli omajagu ehmatav ja pani kõhklema, sest viimased aastad Vikerraadios on olnud suurepärased. Siiski ei andnud mulle rahu mõte millestki täiesti uuest ja tundmatust ning otsustasin pärast kõhklust ettepaneku vastu võtta. Liiati, mõtlesin ma, saab seal ju kuidagi hakkama ka meie kõigi varasem kolleeg Lauri Hussar, kellel senine ajalehekogemus üldse puudus. Ise olen varem töötanud vähemalt nädalalehes, Eesti Ekspressis."

Helme kinnitas, et ERR oli väga hea tööandja, lihtsalt hing ihkas midagi täiesti uut proovida.

"Igatahes ärgu keegi võtku mu otsust kriitikana ei siinse töökorralduse, keskkonna, kolleegide või ametialase vabaduse suhtes! Otsus sündis ikkagi soovist pärast viit aastat Vikerraadio kirjandustoimetajana teha midagi sootuks muud. Kui lisada asjaolu, et ka oma eelmisel töökohal Eesti Ekspressis olin kirjandustoimetaja, siis võite ehk aimata, kui tundmatu ja huvitav tundub mulle mõte asuda tööle teistsuguses valdkonnas," kirjutas Helme senistele kolleegidele.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: