STV klientide ekraanilt kaovad Kanal 2, Kanal 12, Kanal 11 ja MyHits

Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Kuna läbirääkimised lepingu pikendamise osas AS-i Eesti Meedia ja telekommunikatsioonifirma STV vahel ei andnud tulemusi, kaovad STV klientide ekraanilt telekanalid Kanal 2, Kanal 12, Kanal 11 ja MyHits.

Eesti Meedia telekanalite juhi Rait Killandi sõnul on leping STV-ga kehtinud muutmata kujul juba üle viie aasta ning oli ilmselge, et kaasajastamist vajasid nii juriidilised tingimused kui ka hinnad.

"Eesti Meedia on märkimisväärses mahus investeerinud teleprogrammide sisusse ja tehnilisse kvaliteeti, suurendades muuhulgas oluliselt spordiülekannete mahtu ja omatoodangut," selgitas Killandi. 

Tema sõnul ei kandnud paraku läbirääkimised STV-ga vilja, mistõttu lõpeb alates eelolevast südaööst Eesti Meedia telekanalite pildi edastus STV võrgus. 

See pole esimene kord, mil Kanal 2 ja STV omavahel tingimustes kokku leppida ei suuda. 2012. aastal lõpetas STV Kanal 2 näitamise, kuna ei ole rahul telekanali nõutava tasuga.

Samal aastal oli riigikogu TV3 ja Kanal 2 nõudmisel kiitnud heaks seadusemuudatuse, mis andis kanalitele võimaluse kaablioperaatoritelt raha nõuda. Seaduse muutmiseni viis TV3 ja Kanal 2 ähvardus vabalevist lahkuda.

Hiljem tuli STV-l oma teo eest trahvi maksma, kuna tarbijakaitseameti hinnangul pidanuks STV oma kliente muudatusest vähemalt kuu aega ette teavitama.

Kanal 2 lahkus vabalevist 2017. aasta suvel.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: