Raivo E. Tamm: mitte "Õnne 13" Allan, vaid Raivo kandideerib riigikogusse

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Isamaa nimekirjas 15. kohal riigikogusse kandideeriv näitleja ja reservohvitser Raivo E. Tamm ütles, et otsustas parlamenti pürgida, kuna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder toetab Tartu rahulepingu järgset Eesti piiri.

"Mul on üks poliitiline kreedo, mida ma ka ühes etenduses olen erinevates Eesti linnades rääkinud: ma ei saa poliitikasse minna, sest minu poliitiline kreedo on Tartu rahu ja et Eesti piir peab olema Tartu rahu järgne. Ja kuna keegi seda poliitikas ei nõua, siis minul poliitikas kohta pole. Ütlesin seda ka nüüd, kui mind kutsuti, aga siis selgus, et Helir-Valdor Seeder on täpselt minu mees. Ta on seda ministrina ainsana nõudnud 2013 ja ta pole uut piirilepingut allkirjastanud. Siis ma sain aru, et praegu on Isamaa ees selline mees, kes esindab täpselt minu mõttelaadi ja tundsin, et mul on õige aeg minna poliitikasse," rääkis Raivo E. Tamm Vikerraadio hommikuprogrammis.

Saatejuht Taavi Libe uuris Tammelt, mida ta arvab Isamaa ühest peamisest valimislubadusest ehk pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmisest ja kuidas Tamm ise sellisel juhul raha kasutaks.

"Ma olen sellega täiesti nõus, see on väga hea ettepanek. Kasutaksin raha oma eluasemelaenu maksetel. On palju inimesi, kellel on palju laenusid ja see oleks neile heaks abiks," vastas Tamm.

Näitleja ütles ka, et tema kandideerimine teda ETV veteransarjast "Õnne 13" eemale ei jäta.

"Ma lugesin, et Tarmu Tammerk (ERR-i ajakirjanduseetika nõunik - toim) lubas, et "Õnne 13" võib edasi näidata. Mitte Allan ei kandideeri riigikogusse, vaid Raivo. Täpsemalt Raivo Ramm, ma lähen nimekirja ilma E-ta, sest rahvastikuregistris ja passis on mu nimi Raivo Tamm. Kui ma oleksin saatejuht, siis ma ei tohiks eetris olla, aga "Õnne 13" Allan... see on kunstiline liialdus."

Tamm kandideerib riigikogusse Jõgeva- ja Tartumaal, kus on Isamaa neljas number. Partei üldnimekirjas on ta 15. kohal. Valituks osutumisel lubas Tamm näitlejatöö riiulile panna, kuid jätkata teleseriaaliga.

"Me filmimeju pühapäeviti ning kui on vabu hetki.... Kaljo Kiisk oli ka riigikogu liige ja polnud mingeid takistusi, et ta saaks jätkata "Õnne 13" Johannese rolli. Võib-olla olen ma nõus jätkama Allani rolli, kuid teatritööd jätan sel juhul kõrvale. Need, mis ma praegu teen, teen lõpuni, aga midagi uut tegema ei hakkaks."

Tamm ütles ka, et talle meeldib see suund, kuhu Isamaa on viimasel ajal liikunud ning selle suuna märksõna on oma juurte juurde liikumine. Isamaa ja EKRE suurim erinevus on Tamme sõnul suhtumine Euroopa Liitu, mida Isamaa toetab.

Saatejuhi küsimusele, kellega näeks ta Isamaad järgmises valitsuses või keda ta partnerina väliustaks, vastas Tamm: "Eks see ole partei juhtkonna otsustada. Mina ei ole väga välistaja. Ma olen inimene, kes proovib kõigiga hästi läbi saada."

Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil. ERR-i tellitud detsembrikuise Turu-uuringute erakondade toetusuuringu järgi oli Isamaa toetus viis protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: