Nääs: kohtupidamine elu ja tervise hinnaga ei ole aktsepteeritav

Oliver Nääs
Oliver Nääs Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikohtu poolt reedel kohtu alt vabastatud Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs märkis, et riigikohtu lahend näitab, et kohtupidamine kellegi elu ja tervise hinnaga, ei ole aktsepteeritav.

Oliver Nääs ütles ERR-ile, et riigikohtu määrus kriminaalmenetlus Edgar Savisaare tervisliku seisundi tõttu lõpetada näitab, et isegi kui selle kinnitamiseks kulub väga palju aega, on Eesti riigi õigussüsteemi väärtused paigas.

"See tähendab, et inimelu ja tervis on olulisemad kui avalik huvi ning kohtupidamine kellegi elu ja tervise hinnaga, ei ole aktsepteeritav," tõdes ta.

"Täna võib Edgar Savisaar korrata, et on puhas nagu prillikivi, sest süüdimõistvat kohtuotsust ei tulnud. Samas on see kriminaalmenetlus ja kohtuasi kestnud kaheksa aastat, mis kurnas lisaks maksumaksja rahakotile oluliselt ka Edgar Savisaare tervist," nentis Nääs.

Nääsi sõnul on see koht riigil peeglisse vaatamiseks ja küsimiseks - kas meil on üldse nii terveid inimesi, kes peaks vastu kaheksa aastat kestva kriminaalmenetluse ja kohtuprotsessi?

"Mida peaks edaspidi tegema teisiti, et kellegi süü või süütus saaks selge vastuse juba enne, kui süüdistus laguneb koost koos süüdistatava tervisega? Edgar Savisaar ei tunnistanud end süüdi, sest ta ei ole talle ette heidetud tegusid toime pannud," ütles Nääs.

Nääsi sõnul prokuratuur vastupidist tõestada ei suutnud. "See on nüüd koht, kus faktidega leppida, sõltumata oma varasematest hoiakutest või eelarvamustest Edgar Savisaare suhtes," ütles ta.

Riigikohus jõustas reedel Harju maakohtu määruse, millega Savisaare suhtes lõpetati kohtumenetlus tema tervisliku seisundi tõttu.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: