Rain Kooli presidendi pöördumisest: positiivne, ühendama pürgiv ja julgustav ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Kersti Kaljulaid edastas tänavuse uusaastatervituse Pärnust
President Kersti Kaljulaid edastas tänavuse uusaastatervituse Pärnust Autor/allikas: EV100

Kuigi president Kersti Kaljulaid kordas aastalõpupöördumises motiive, mida eestimaalased on tema suust juba kuulnud, tegi ta seda positiivsel noodil, kutsudes nii inimesi vastasseise vähendama ning erimeelsusi tsiviliseeritud kombel lahendama, tõdes ERR-i arvamustoimetaja Rain Kooli.

Lühikeses raadiokommentaaris nentis Kooli, et uusaastapöördumine polegi kõne, vaid pigem tervitus, mis ongi mõeldud esitatama lihtsamas kõneviisis, sest kodudes ja tänavatel valitseb sel ajal peomelu ning see pole aeg oma oraatorliku kõrgpilotaaži demonstreerimiseks.

Kooli pani tähele, et Kaljulaid kordas oma pöördumises selgelt üle need motiivid, mida oleme tema suust aasta jooksul juba kuulnud. Esiteks, et Eesti on jõukam kui kunagi varem, aga see jõukus ei jõua piisavalt kõigini ning seda jõukust tuleks hakata jagama ka neile, kes ühel või teisel põhjusel ühiskonnas ise hakkama ei saa. Teine sõnum, mida me oleme ka varem kuulnud, oli, et me kõik oleme osa Eestist oma erinevustega, kui me vaid seda maad, keelt, kultuuri ja kombeid austame. Ka see on olnud üks presidendi teesidest, meenutas Kooli. Kolmas mõte, mis Kooli hinnangul on emakeele aasta puhul eriti kohane, oli eesti keelest kui salakeelest, mida meil kõigil ühiselt hoida tuleb.

"Kõike seda ütles president positiivsel toonil, mitte kritiseerides, vaid puuduste kõrvaldamisele justkui leebelt suunates või isegi meelitades," kommenteeris arvamustoimetaja. "Kokkuvõttes oli see ühendama pürgiv pöördumine, vastasseisude vähendamist ja erimeelsuste käsitlemist tsiviliseeritud kombel julgustav pöördumine ja tundub, et president sai selle sõnumi seadmisega päris kenasti hakkama."

Toimetaja: Kadri Põlendik, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: