Khashoggi mõrva kahtlusalused astusid Saudi Araabia kohtu ette

Saudi Araabia publitsisti Jamal Khashoggi tapmises kahtlustatavad astusid neljapäeval esimest korda kohtu ette, teatas Saudi meedia.

Riiklik uudisteagentuur Saudi Press Agency ütles neljapäeval, et süüdistajad nõuavad 11 kohtualusest viiele surmanuhtlust. Kõik 11 süüalust ja nende advokaadid olid Ar-Riyadis toimunud kohtuistungil kohal, vahendas uudisteagentuur Saudi Press Agency.

Saudi ametnikud teatasid varem, et 2. oktoobril toimunud tapmise tõttu on kinni peetud 18 inimest. Prokurörid ei selgitanud, miks ülejäänud seitsmele neljapäeval kohtus süüdistust ei esitatud.

Kohtualuste nimesid ei ole ametlikult avaldanud.

Pärast Khashoggi tapmist vallandati viis kõrget ametnikku, teiste hulgas ka õukonda kuuluv Saud al-Qahtani. Ei ole aga teada, kas mõni neist on süüaluste hulgas.

Kaitsealuste meeskond palus neljapäeval süüdistustest koopiat ja aega selle ülevaatamiseks.

Prokurör kiitis mõlemad taotlused heaks. Järgmise istungi kuupäeva esialgu ei seatud.

Washington Postile kaastööd teinud võimukriitiline ajakirjanik Khashoggi tapeti Saudi Araabia Istanbuli konsulaadis. Saudi võimud püüdsid esialgu mõrva maha salata ja tunnistasid seda alles mitu nädalat hiljem välisriikide survel.

Nüüdseks on Türgi ajakirjanduses ilmunud fotod Saudi kroonprintsi Mohammed bin Salmani kaaskonda kuuluvatest isikutest enne veretööd konsulaati sisenemas. Khashoggi surnukeha ei ole leitud, väidetavalt see tükeldati ja hävitati.

Peaprokurör ütles, et Saudi Araabia on esitanud kaks korda ametliku taotluse Türgilt tõendite saamiseks, kuid vastust ei ole tulnud.

Ankara nõuab kahtlusaluste väljaandmist, et nende üle Türgis kohut mõista, kuid Ar-Riyad on selle korduvalt tagasi lükanud.

Inimõigusorganisatsioonid ja ÜRO nõuavad Khashoggi mõrva sõltumatut uurimist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: