USA kongressi liikmed mälestasid Jamal Khashoggit

USA kongressi liikmed mälestasid neljapäeval Saudi Araabia kolumnisti Jamal Khashoggit seoses saja päeva möödumisega tema kadunuks jäämisest.

Mälestusüritusele olid kogunenud nii demokraatidest kui ka vabariiklastest rahvasaadikud, vahendasid ERR-i teleuudised.

Osalejad rõhutasid, et Khashoggi ohverdas oma elu vaba ajakirjanduse nimel. Nõuti ka Khashoggi mõrvarite vastutusele võtmist.

Eksiilis elanud saudi literaat ja Washinton Posti kolumnist Khashoggi jäi oktoobri alguses kadunuks pärast sisenemist Saudi Araabia konsulaati Istanbulis. USA Luure Keskagentuuri (CIA) hinnangul tapeti kolumnist Saudi Araabia võimude, tõenäoliselt kroonprints Mohammad boin Salmani, tellimusel tema valitsuskriitiliste artiklite pärast.

"Möödunud on 100 päeva Khashoggi mõrvast. Me leiname ja palvetame. Leiname seda kaotust ja palvetame tema perekonna pärast ja pühendame ennast tegevusele. Me peame täitma oma kohust ajakirjanike elude kaitsmisel kodus ja võõrsil," rääkis esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi.

"Jamali eluküünal puhuti ära rõveda vägivallateoga, aga tema häält kanname edasi meie kõik ning on möödapääsmatu meie kõigi jaoks, kes me tema tööd jätkame, tuua päevavalgele vale levitajad ja toetada pressivabaduse aadet," lisas esindajatekoja luurekomitee esimees Adam Schiff.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: