Päästjad ei saa päästetehnikaga korrusmajadele ligi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ida päästekeskus

Ida päästekeskus palub kohalikelt omavalitsustelt abi, et korraldada korrusmajade juures parkimine nii, et päästeautodega oleks võimalik vajadusel ligi saada.

Päästekeskus kontrollis eelmisel aastal päästeautode ligipääsuvõimalusi kõrghoonetele ning nende hoonetele tulekahjude korral redelautoga ligipääsemist ning leidis, et see on elanike sõidukite tõttu sisuliselt võimatu, kirjutab ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Kontrolli käigus tuvastati, et väga paljude korrusmajade juurde päästeautodega ei pääse ning redelautot inimeste päästmiseks kasutada ei saa.

Põhjuseks on kortermaja ümbrusesse pargitud autod. Samas on siseministri määrusega kehtestatud kohustus tagada päästemeeskonnale juurdepääsutee hoonetele.

Tulekahju korral on oluline, et kortermaja ümbruses on liiklus, parkimine, prügikonteinerite hoidmine ja muu ajutine või pikaajaline asjade hoidmine korraldatud nii, et oleks tagatud päästesõidukite ligipääs ja kasutamine päästetöödel.

Seetõttu palub päästekeskus korteriühistutel koostöös omavalitsustega korraldada kortermajade läheduses liiklus ja autode parkimine nii, et õnnetuse või tulekahju korral oleks tagatud päästeautode ligipääs ja nende kasutamine.

Päästjate kinnitusel on näiteks Narvas 82 üheksakorruselisest elumajast ligipääs raskendatud või võimatu 34 maja puhul, kuid Sillamäel ja Kiviõlis on olukord veelgi hullem ning Jõhvis ja Kohtla-Järvel on sama olukord iga teise korrusmaja juures.

"Seni õnneks sel põhjusel ühtegi tragöödiat pole juhtunud, kuid probleem tuleb ikkagi lahendada," ütles Narva päästekomando juht Deniss Duškin.

Narva abilinnapea Aleksei Jevgrafov tunnistas, et kohalikud võimud ei saa otseselt korteriühistuid, millekski sundida, kuid linn on valmis eraldama linnamaad parkimise korraldamiseks. "Kõikidele aktiivsetele korteriühistutele on seda võimalust pakutud," märkis ta.

Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg kinnitas, et ka Sillamäel on linn pakkunud korteriühistutele linnamaad parkimise korraldamiseks ning ka linn kavatseb ise rajada parkimisvõimalused Tallinna maantee äärde jäävatele korteriühistutele.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: