Päästeamet on hädas pargitud autodega kogu Eesti suuremates linnades ({{commentsTotal}})

Päästeautod.
Päästeautod.

Päästetöötajad on kõigis Eesti suuremates linnades hädas sellega, et korrusmajade juurde pargitud autod takistavad tulekahju korral kustutus- ja päästetöid.

Probleem on päästeameti jaoks ennekõike niinimetatud magalarajoonides.

"Probleemiks ei ole seejuures mitte ainult parkimiseks ette nähtud kohtade kasutus, vaid ka inimeste teadlikkus ja hoolivus, see tähendab kui pargitakse selleks mitte ettenähtud kohtades, sest ukse all esimene koht ei ole vaba ning kõndida ei taheta, siis sellega pannakse ohtu nii enda kui lähikondlaste elu. Siiski on tõsi ka see, et enamikes magalarajoonides ei ole toonane planeering sellist autode hulka ette näinud ning see on täna probleemiks," rääkis ERR-ile päästeameti päästetööde osakonna juhataja ülesandeid täitev Häli Allas.

"Aktuaalne kaamera" vahendas möödunud nädalal, et Ida päästekeskus palub kohalikelt omavalitsustelt abi, et korraldada Narvas korrusmajade juures parkimine nii, et päästeautodega oleks võimalik vajadusel ligi saada.

Aga tegemist pole vaid Narva linnaga, päästjate jaoks on ligipääsetavuse osas olukord muret tekitav paljudel muudel juhtudel.

Konkreetset statistikat selle kohta päästeametil ei ole, kui palju või mitu korda on valesti pargitud auto olnud takistuseks, kuid Allase sõnul on juhuseid on olnud kindlasti.

"Päästetöö kontekstis tähendab see ennekõike seda, et abivajani jõudmine on raskendatud ja päästemeeskond võib jõuda temani hilinemisega," tõdes Allas.

Ligipääsetavuse probleeme on mõnikord näiteks ka endistes suvilarajoonides, kus nüüd elatakse aastaringselt ning sissesõidutee ette on paigaldatud tõkkepuud  või aiad. "Oleme sellele teemale tähelepanu juhtinud, eelkõige tuleks inimestel endil läbi mõelda, kas nad on teinud kõik selleks, et vajadusel abi nendeni kiiresti jõuaks," tõdes päästeametnik.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: