EKRE lükkab tõrvikurongkäigu tunni võrra edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Sander Koit / ERR

EKRE teeb 24. veebruari õhtul Tallinnas tõrvikurongkäigu ikkagi Vabaduse väljakul, ütles EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus esimees Ruuben Kaalep.

Praegu on politsei avalike ürituste registris märgitud 24. veebruaril kella 17-20 ajal Maria Kaljuste pikett "Saja marss 3".

Kaalepi sõnul lükatakse tõrvikurongkäigu algusaeg edasi kella 20 peale, kui Kaljuste üritus läbi saab. "See on esimene plaan praegu," ütles Kaalep ERR-ile.
Kaalep rääkis, et teeb reedese päeva jooksul uue avalduse linnavalitsusele avaliku ürituse registreerimiseks.

Tõrvikurongkäik kulgeks Kaalepi sõnul läbi vanalinna Harju tänavalt üle Raekoja platsi, mööda Pikka tänavat Paksu Margaretani ja mööda Uut ning Vene tänavat pidi tagasi. Seejärel Viru tänavalt Pärnu maanteele ning Vabaduse väljakule tagasi.

Varuvariandina registreeris EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg avaliku ürituse Tammsaare parki.

Mullu võttis tõrvikurongkäigust Kaalepi sõnul osa 5000 inimest. Tänavu ootab ta kaks korda rohkem inimesi. "Kui tuleb juba paar tuhat rohkem, kui mullu, siis see on juba saavutus;" sõnas ta.

"Tõrviku rongkäik on mõeldud kõigile Eesti rahvuslastele ja patriootidele, kes tahavad avaldada tänu meie esivanematele, kes võitlesid meile kätte oma riigi ja näidata, et needsamad rahvuslikud aated on tänapäeval endiselt au sees. Ja samamoodi on vaja oma iseseisvust ja vabadust kaitsta," ütles Kaalep.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: