EKRE tõrvikurongkäik kolib "kaaperdamise" tõttu teise kohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1546522920000 | amCalendar}}
EKRE liige Jaak Madison möödunud aastal tõrvikurongkäigul.
EKRE liige Jaak Madison möödunud aastal tõrvikurongkäigul. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Viimasel viiel aastal 24. veebruari õhtul Tallinnas Vabaduse väljakul tõrvikurongkäigu korraldanud EKRE on sunnitud sel aastal üritust teises kohas pidama, kuid kus, ei soostunud erakonna esimees Mart Helme avaldama.

Politsei avalike ürituste registrist nähtub, et 24. veebruaril kella 17-20 korraldab Vabaduse väljakul piketi "Saja marss 3" Maria Kaljuste, kes 2017. aastal EKRE-st erakonna maine kahjustamise süüdistusega välja heideti.

Mart Helme ütles ERR-ile, et EKRE tõrvikurongkäik toimub sellest hoolimata kindlasti ka tänavu.

"Me ei hakka praegu ette kandma, kus ja mismoodi. Ega me samas kohas ei saa ju teha," nentis ta.

Helme sõnul andis EKRE paberid rongkäigu registreerimiseks sisse juba vähemalt kuu aega tagasi ning nendega on väga inetult käitutud.

"Kuna meie ei registreerinud seda mitte miitinguna, vaid just selleks, et teha tõrvikurongkäik, milleks on vaja linnavalitsuse kooskõlastust, siis linnavalitsus venitas sellega ja loomulikult andis süvariik oma etturile korralduse registreerida miiting, milleks pole vaja linna kooskõlastust, vaid piisab kooskõlastusest politseiga," lausus ta.

EKRE esimehe sõnul toimus klassikaline tagaselja ärategemine, kuid kui Eesti on jätkuvalt demokraatlik riik, siis ei ole võimalik panna kinni kõiki linnaväljakuid ja kohti ning mitte anda EKRE-le kooskõlastust, et nad kuskil jalutada saaksid.

"Loomulikult teeme selle. Ja tema (Kaljuste - toim) loomulikult jääb mingi käputäie inimestega suure platsi peal narriks," prognoosis Helme Kaljuste korraldatavale üritusele läbikukkumist.

"Tema on lihtsalt ettur. Piinlik, et Eesti vabariigis niimoodi manipuleeritakse, aga see näitab, kui kohutavalt paaniline hirm on kartellipoliitikutel ja kogu režiimil meie erakonna võimaliku tugeva tulemuse ees valimistel. See on piinlik ja demokraatlikus riigis ei tohiks asju nii ajada, kui meil on paberid sees," lisas ta.

Helme nimetas toimunut JOKK-skeemiks, mis on Eestis epideemiliseks muutunud. See on tema sõnul ühtlasi üks põhjuseid, miks erakond on nii radikaalne ja praeguste valitsejate suhtes nii kriitiline.

Kaljuste Helme väidetest: see on skisofreeniline paranoia

Maria Kaljuste ütles Helme tõrvikurongkäiku puudutavate väidete kohta, et ei tea, kas minestada või naerda röökida.

"Minuga ei ole keegi sõnagi rääkinud. Ilmselgelt on nad täiesti koostöövõimetud," lausus ta. "Kui nad ei suuda sellise asja puhul kaks lauset suhelda või asju ette planeerida, vaid hakkavad rahvast juhi ego pärast solgutama, siis mismoodi see "rahvaerakond" Eestit kavatseb juhtida? Kaaperdatud, kaaperdatud - poliittolad, mitte tõsiseltvõetav parteijuhtimine," lausus ta.

Kaljuste sõnul pole tal vähimatki kavatsust keelata EKRE-l midagi teha, kuid ka mitte soovi lasta kellelegi öelda, kus, millal ja kuidas tema ning liikumine Tark ja Terve Eesti käituma peab.

"Aga selle süvariigi kohta arvan ma, et selle kohta saan diplomeeritud psühholoogina diagnoosi panna. Skisofreeniline paranoia," ütles Kaljuste.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: