Koertenäitusel käimine kogub Eesti koeraomanike seas populaarsust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartus avati laupäeval koertenäituste aasta, kuhu kogunes 1200 koera 150 tõust. Kuigi praegu jõuavad haruldased koeratõud Eesti näitustele pigem veel Soomest, on ka eestlastest koerapidajate seas haruldased tõud üha rohkem levinud.

Kõige populaarsem koeratõug, mida eestlased näitustele toovad, on kuldne retriiver. Näituseks treenimine on vaeva- ja aeganõudev, kuid ometi on koertenäitused eestlaste seas aasta-aastalt üha populaarsemad.

"Me harjutame palju kõndimist ja jooksmist ja käime koertekoolis," tutvustas näituseks valmistumist koeraomanik Ines, kes ise väga palju veel näitustel käinud ei ole.

"Näha erinevaid tõuge ja õppida tundma enda koera ja iga väike saavutus on endale rõõm," põhjendas koeraomanik Rein, miks ta koertenäitustel käib. "Tore on siin. Ja saab mööda Eestimaad reisida. Koera tähelepanu saada enda peale, et ta ei ehmuks teiste koerte peale, see on kõige olulisem. Eriti, kui on suuremad koerad, siis on väga raske kontakti saada temaga."

Haruldasi tõuge eestlased veel väga palju näitustele ei too. Küll aga on ka see tõusev trend.

"Tihtilugu on niimoodi, et need haruldased tõud jõuavad meile Soomest. Aga jakuudi laikad on nüüd Eestist, see on nüüd Eestis selline uus moetõug," tutvustas näituse korraldaja Marko Lepsaar "Aktuaalsele kaamerale".

"Kusjuures põnev on see, et see tõug on vana, hästi vana, 8000 aastat, aga igas maailma riigis hästi haruldane, kaasaarvatud oma sünnimaal, Venemaal. Täpsemalt on ta muidugi siis Jakuutia laika," tutvustas koeraomanik Reet Sisask oma "moetõugu" neljajalgse kaaslase tausta.

Nagu selgub, tasub koeraomanikel lisaks punktide ja auhindade kogumisele käia näitustel ka muudel põhjustel.

"Kuna ma päris täpselt ei saa kinnitada, kas ta on tiine, siis täna ma sain näituseringis sellele kinnituse - seljajoonekene on pisut pehme, see on üks väike märk, millest ma võin loota, et meil on kõik hästi, meie koer on beebiootel," jagas Reet Sisask oma rõõmu ka laiema avalikkusega.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: