Jäälõhkujal peaks Pärnu ja Liivi lahel tööd jätkuma kuni kolmeks kuuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: (Foto: ERR)

Pärnusse jõudis pühapäeva pärastlõunal veeteede ameti mitmeotstarbeline laev EVA-316, et alustada jäälõhkumist Pärnu ja Liivi lahel. Kapten Armin Sirelpuu hinnangul jätkub tööd kuni kolmeks kuuks, kuid kõik sõltub mõistagi ilmast.

EVA-316 alustas Tallinnast sõitu laupäeval kella 15.30 ajal pärastlõunal ja jõudis Pärnusse ööpäev hiljem. Teel jõuti hooldada kolme Kihnu ja üht Pärnu ankruplatsi poid. Samuti aidati Pärnu sadamast väljunud turbalaeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Huvitav on fakt, et kuigi räägitakse kliimasoojenemisest, tuleb jää Pärnu ja Liivi lahele enamasti ühel ja samal ajal.

"Viimase 11 aasta jooksul, kui ma õigesti mäletan, siis vähemalt viis aastat on tulnud vahemikus 8. kuni 15. jaanuarini. Sellist ei ole kordagi olnud, et jääd ei ole," rääkis EVA-316 kapten Armin Sirelpuu.

Tema hinnangul peaks jää praeguste olude korral püsima märtsi lõpuni. "Seda on raske kommenteerida, iga aasta on erinev. Mõnikord läheb mitu korda siit isegi pool lahte tühjaks, aga tuleb uus jää. Kõik on erinev, ei oska prognoosida," lisas ta samas.

Et suurel laeval kõik toimiks ja töö tehtud saaks, on vahetuses ametis kümme meest.

Riik rahastab jäälõhkumist nn jäämurdetasust, mida maksavad 1. jaanuarist kuni 31. märtsini kõik kaubalaevad, mis sisenevad sadamasse, kus on riigi poolt tagatud jäälõhkumisteenus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: