Suusarajal võib kogeda suusaraevu

Paljud autojuhid on kokku puutunud sellise nähtusega nagu liiklusraev. Paraku esineb seda raevu mujalgi, näiteks suusaradadel. Tihti on nii, et kui keegi suusarajal ette jääb, antakse sellest märku nii krõbedamate sõnade kui ka näiteks paari kepihoobiga.

Nõmme suusarajale tõi lumine ilm palju suusasõpru. Kohal olid nii need, kes vuhisesid kergel sammul mööda, kui ka need, kes tegid rajal alles esimesi katsetusi. Kuigi valdavalt on õhkkond sõbralik, tuleb ette olukordi, kus kogenud sõitjal närv mustaks läheb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Harrastussportlane Jaanus ütles, et tema on suusaraevuga kokku puutunud.

"Jäin ette natuke kõvemale sportlasele. Ütles, et mine otsi natukene õigem koht, et vaata, kus sa tuterdad. Tegelikult väga ei ole Eestis [suusaraevu], järjest sõbralikumad. Radasid on ka rohkem, igaüks leiab oma raja," rääkis Jaanus.

Nõmme lumepargi peatreener Liis Needrit ütles, et tema mäe peal raevu täheldanud ei ole.

"Tallinnas on palju inimesi, ei ole ju väga palju harrastusruumi mäespordile. Paratamatult on liftijärjekorrad pikad ja keskuses on palju inimesi, seetõttu omavahel järjekorras põrkumist, trügimist ja sellist asja on. Aga mäe peal sõitjate seas ma ei ole märganud, et mingit raevu oleks," rääkis Needrit.

Harrastussportlane Indrek ütles, et kõik suusatajad on üksteisega väga mõistvad.

Samuti aktiivne harrastussportlane ajakirjanik Priit Pullerits arvab, et olukord suusarajal on läinud ohtlikuks.

"Olukord on ohtlikuks läinud küll. Mind ennast on kolm korda pikali tõmmatud sel aastal juba, niiviisi vähem või rohkem teiste suusatajate abiga. Tähtvere supipargis ütlesin ka raja hooldajale, et kuulge, siin on kõik sassis, kolme- ja 87-aastased sõidavad samal rajal 25- ja 52-aastastega. Siis pandigi sildid välja, et keskmine on aeglastele ja välimine kiiretele. Mõni aeglane arvab ekslikult ikka, et ta on kiire sõitja. Tegelikult võimalusi on," lausus Pullerits.

Nõmme spordikeskuse juhataja Toomas Klaseni sõnul on rajal märgata aeg-ajalt pahameelt, kuid üldiselt piirdutakse paari krõbedama sõnaga. Tihti aga teevad kogenud suusatajatele muret hoopis need, kes naudivad talvist jalutuskäiku.

"Eks seda sõnasõda ikka tuleb ette, sellest me ei pääse ja eks see kiirematele liiklejatele tuska teeb, kui perekond keset suusarada jalutab. Siis tropp suusatajaid peab leidma võimaluse neist mööda pääseda. Ma soovitaks jalakäijatel raja ääres käia.

Probleem on teravam aga näiteks Hollandis ja Soomes, neist viimases on mitmed suusaraevujuhtumid jõudnud ka politsei töölauale.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: