Kinnisvarabürood pöördusid kuulutuste hinnatõusu tõttu konkurentsiametisse

{{1548146400000 | amCalendar}}
Kinnisvaraportaalid.
Kinnisvaraportaalid. Autor/allikas: ERR

Mitu kinnisvarabürood esitas konkurentsiametile taotluse algatada Eesti Meedia gruppi kuuluvate kinnisvaraportaalide kv.ee ja city24.ee suhtes järelevalvemenetlus seoses ligi neljakordse hinnatõusuga viimase kahe aasta jooksul.

Konkurentsiametile saatsid taotluse Pindi Kinnisvara, Uus Maa, Domus Kinnisvara, CKE Kinnisvara ning Vesper Kinnisvara.

Nad paluvad konkurentsiametil alustada portaalide city24.ee ja kv.ee taga peituvate OÜ Allepal ja AS Kinnisvaraportaal suhtes järelevalvemenetlust, tuvastada konkurentsiseaduse rikkumised ning kohustada portaalide omanikfirmasid lõpetama turgu valitseva seisundi kuritarvitamine.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman sõnas, et city24.ee ja kv.ee on pärast seda, kui Eesti Meedia omandas mõlema firma 100-protsendilise osaluse, tõstnud kuulutuste avaldamise hinda erinevaid trikke kasutades umbes neli korda.

"Viimaste kättesaadavate majandusaasta aruannete järgi oli Eesti Meedia kontserni kuuluvate portaalide turuosa 2017. aastal Eestis üle 98 protsendi. Näib, et turgu valitsev kontsern pole suutnud vastu panna kiusatusele oma seisundit ära kasutada ning kliendid on pidanud taluma regulaarset hinnatõusu. Viimati leidis kahekordne hinnatõus aset selle aasta alguses. Kõik see tekitab kinnisvarabüroodes põhjendatud kahtluse, et portaalid kasutavad ära oma monopoolset seisundit," rääkis Sooman.

Uus Maa Kinnisvara juhatuse liikme Kaie Kass Agcay sõnul ei ole hinnatõus üksnes maaklerfirmade probleem, sest portaalid on kruvinud hinnad üles ka eraisikutest kinnisvaramüüjate jaoks, mis on pea kümme korda kõrgemad, kui mõistlik oleks.

Kv.ee juht: suured bürood on hindu dikteerinud

Kv.ee juhi Tarvo Tesloni sõnul on suured kinnisvarabürood kuulutuste turul aastaid hindu dikteerinud. 

"Sisuliselt nõuavad suured bürood, et nende kuulutused maksaks kinni tavatarbija. Mõistagi teeme mahu pealt suurtele klientidele soodustusi, aga me ei saa alluda survele, et tavainimene maksaks kinni suurte ettevõtete kuulutused," ütles Teslon BNS-ile.

Tema sõnul on tänaseks turule tekkinud mitmeid kuulutuste teenusepakkujaid ja valik on väga suur. "Alustades sotsiaalmeedia gruppidest kuni erinevate kuulutusteportaalideni välja," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: