Kinnisvarakuulutuste turul on konkurents tihenenud

Ehituskraanad Tallinna linnapildis.
Ehituskraanad Tallinna linnapildis. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimasel paaril aastal monopoolses seisus olnud Postimees Gruppi kuuluvad kinnisvaraportaalid City24 ja KV on kaotanud viimasel poolaastal turuosa, väidab konkureeriv portaal Kinnisvara24 enda kogutud statistika põhjal.

Kinnisvara24 teatas, et City24-s üleval olevate kuulutuste arv on alates eelmise aasta aprillist kukkunud umbes kolmandiku võrra ja KV on kaotanud kümnendiku kuulutustest.

Kinnisvara24 juhatuse liige Kalev Roosiväli märkis, et kuulutuste arvu vähenemise peamiseks põhjuseks on paljude Eesti kinnisvarafirmade osaline või täielik lahkumine antud portaalidest.

"Kinnisvarafirmad on viimastel aastatel häälekalt protesteerinud kuni kuuekordse hinnatõusu vastu, mida Eesti Meedia portaalid neile peale surusid ja, nagu statistika näitab, hääletasid teisel poolaastal jalgadega, tuues oma kuulutused üle Kinnisvara24 portaali," sõnas Roosiväli.

Roosiväli sõnul on Postimees Grupi portaalidest oma kuulutused juba eelmisel aastal suures mahus ära viinud suured kinnisvaraettevõtted Pindi Kinnisvara, Uus Maa, Domus Kinnisvara ja CKE, väiksemas mahus on kuulutuste arvu vähendanud veel paljud turu olulised maaklerfirmad.

City24 tegevjuht Karin Noppel-Kokerov ütles ERR-ile, et Kinnisvara24 käsitlus turuolukorrast on pealiskaudne ja eksitav.

Ta rõhutas, et kinnisvaraportaali äri pole kuulutuse ülespanemine, vaid ostu-müügihuviliste toomine kliendi kuulutuse juurde, mis nõuab aastatepikkust tööd, investeeringuid, arendust ja tööd kasutajakogemusega.

"Meie kliendiuuringud kinnitavad väga selgelt, et kõige rohkem rikub kasutajakogemust suur topeltkuulutuste hulk. City24-s müügil olevate kinnisvaraobjektide hulk ei ole vähenenud, absoluutarv on langenud just nendesamade topeltkuulutuste vähenemise tõttu. Ka hiljutised muudatused meie hinnastamises on suunatud just sisukvaliteedi parandamisele, eeskätt topeltkuulutuste vähendamisele," selgitas Noppel-Kokerov.

Kuulutuste absoluutarvu või unikaalsete külastajate mehaaniline võrdlemine on Noppel-Kokerovi hinnangul klientide eksitamine, kuigi võimaldab marginaalsetel kuulutuselehtedel endast suuremana paista.

"Kinnisvarakuulutuste äris loeb lõpuks üks näitaja: mitmele tehinguhuvilisele inimesele portaal su kuulutust näitab. Siin on kaalukategooriate vahe: kahes Eesti suurimas kinnisvaraportaalis vaatab iga külastaja keskmiselt mitukümmend kinnisvaraobjekti kuus, suuruselt kolmandas keskmiselt paar-kolm," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: