EOK ja Eesti Loto toovad turule spordiloto

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Siim Sukles Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Eesti Loto toob koostöös olümpiakomiteega (EOK) turule spordiloto, kui valitsus sellele heakskiidu annab.

EOK peasekretär Siim Sukles ütles ERR-ile, et idee on taastada spordiloto kontseptsioon.

"Oleme Eesti Lotoga seda arutanud, et tooksime turule kiirloterii piletihinnaga 5 eurot. Sellest tuleks lisatoetus olümpialiikumisse, mida me suunaks noortespordi ja Team Estonia arendusse," rääkis peasekretär.

"Kuna rahandusminister ja ministeerium on seda toetanud ja eelnõu valitsusse viinud, siis me loodame, et see teostub. Meie jaoks on seal kaks asja: saame lisavahendeid ja sport ilmub jälle loteriimaastikule, kus ta on kogu aeg olnud ning on üle Euroopa tugevalt," lisas Sukles.

Eesti Loto juht Riina Roosipuu ütles, et edasine sõltub valitsuse otsusest, kas eriloteriiks antakse luba või mitte. Seetõttu pole ka toode veel n-ö lõpuni disainitud.

"Eesti Loto on enda poolt andnud nõusoleku, et sellise loterii võiks teha eriloterii vormis, aga kooskõlastuse peab riik andma, et me saaks otse mittetulundusühingut toetada," selgitas Roosipuu.

"Eesti Loto toetab EOK-d ka hasartmängumaksu kaudu ja lisaks palju teisi kultuurivaldkondi, aga see oleks natuke suurema toetusega konkreetselt olümpialiikumisele, täpsustas ta.

Spordiloto tuleks turule kraabitava kiirloteriina. See asendaks ühte teist kiirloteriid, mille Eesti Loto plaanis märtsis turult eemaldada.

"Müügi mõttes oleks see samasugune ja tuleks meie teiste toodete kõrvale. Koos EOK-ga saaksime seda turundada ja kajastada rohkem ja tuua loto juurde inimesi, kes ei soovi mitte ainult võita, vaid ka toetada kedagi. Meie eesmärk on pakkuda meelelahutust, aga samas võiks sel olla ühiskonna hüvanguks lisandväärtus," ütles Eesti Loto juht.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: