Kanada kärbib salapäraste sümptomite tõttu Kuuba saatkonna töötajate arvu

Kanada saatkond Havannas.
Kanada saatkond Havannas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ottawa teatas, et vähendab Kuubal asuva Kanada saatkonna personali poole võrra, sest üht sealset töötajat tabas taas salapärane haigushoog.

Tegemist oli juba saatkonna 14. töötajaga, keda vaevasid kummalised sümptomid, mis meenutasid omal ajal USA saatkonna töötajaid tabanud nn helirünnaku asjaolusid, vahendas BBC.

Sümptomiteks on näiteks peapööritus, okserefleks ja keskendusmishäired.

Kanada võimud on esialgu välistanud nn helirünnaku teooria, mida eelmisel aastal pidas tõenäoliseks USA riigidepartemang. Kindel on aga see, et Ottawa otsustas saatkonna töötajate arvu kärpida seniselt 18-lt kuueni ning see mõjutab ka saatkonna poolt pakutavaid teenuseid.

Kuuba on nii USA ja kui ka Kanada juhtumite puhul eitanud igasugust seost ning on alustanud ka oma juurdlust. Eksperdid ja analüütikud on sümptomite teemal esitanud erinevaid teooriaid - alates Kuuba, Venemaa või Hiina taustaga helirünnakust kuni putukate poolt tekitatud häiriva helini - kuid mingit täielikku selgust pole nende juhtumite puhul õnnestunud saavutada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: