Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Trump pöörab tagasi osa Kuubaga suhtlemise leevendustest

Foto: Nicholas Kamm/AFP/Scanpix

Ühendriikide president Donald Trump kavatseb keelata USA firmadel ärisuhted Kuuba sõjaväega ja karmistada ühtlasi uuesti saarele reisimise reegleid, teatasid uudisteagentuurile AFP asjaga kursis olevad allikad.

Trump reisib reedel Miami linna, kus allikate andmetel teatab finantstehingute keelamisest Kuuba sõjaväe kontrollitud turismikonglomeraadi GAESNA-ga, mis ajab äri mitmete välisfirmadega nagu näiteks hotellikett Marriott.

Allika info kohaselt kavatseb Trump uuesti karmistada ka ameeriklaste Kuubale reisimise reegleid.

Kuuba soovib pidada "lugupidavat dialoogi" Donald Trumpiga, ütles president Raul Castro pärast hoiatusi, et Ühendriikide liider võib kahe riigi lähenemise peatada.

"Ma soovin väljendada Kuuba soovi jätkata Ühendriikidega kahepoolsete küsimuste arutelu võrdsuse, vastastikkuse ning meie riigi suveräänsuse ja iseseisvuse tunnustamise alusel," sõnas Castro.

Trump on öelnud, et võib teha lõpu diplomaatilisele sulale, kui Kuuba ei tee rohkem järeleandmisi inimõigusküsimustes.

Diplomaatiliste suhete taastamine Trumpi eelkäija Barack Obama ja Castro vahel kujutas enast ajaloolist läbimurret külma sõja aegadest kestnud tülis.

Sestsaadik, kui Raul Castro võttis oma vennalt Fidelilt 2006. aastal võimu üle, on Kuuba järk-järgult avanud oma majandust ja välissuhteid. Obama ja Castro leevendasid ka mõningaid majandus- ja kaubanduspiiranguid, kuigi Washingtoni peamine majandusembargo Kuuba suhtes kestab.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: