IKEA poele pakuvad krunti nii Saue kui ka Rae vald

Foto: Reuters/Scanpix

IKEA pood võib tulla Eestisse lähema kolme aasta jooksul, usub ettevõtja Joakim Helenius, kes on juba üle kümne aasta kavandud Tallinna piirile hiiglaslikku arendust, mille ankurrentnikuks on üritanud saada IKEA-t. Samas sooviks poodi oma maale saada ka Rae vald.

Helenius ütles, et otsus Eesti IKEA asukoha kohta peaks tulema õige pea. Just ankurrentniku otsusest sõltub, kas Trigon Capital saaks Gate Tallinna arendusel kas või homme ehitusega alustada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"IKEA ja IKEA esindajad, frantsiisi omanikud on selgelt öelnud, et järgmine pood tuleb Tallinnasse ja tuleb suht-suht kiiresti, et me räägime, see on minu arvamus, et räägime nii, et kolme aasta pärast vähemalt on selline pood siin Tallinnas olemas," rääkis Helenius.

Saue vald kehtestas Tallinna lähedal Pärnu maantee ääres 84-hektarilisele alale detailplaneeringu juba 2007 aastal. Kusjuures planeeringus on arvestatud eelkõige keskuse rajamisega kuni juurdesõiduteedeni välja.

"Esiteks on see ala algusest peale selle suuna peale kavandatud. Näiteks siin on läbimõeldud teedevõrgustik, siitpoolt me näeme ligipääsu Õismäe suunale, siitpoolt me näeme ligipääsu Mustamäe suunale, Nõmme suunale. Ringtee kaudu on ühendus tegelikult ka teisele poole pealinna ning väga hea raudteeühendus. Rääkides Eestis ühest kaubanduskeskuse asukohast, siis paremat kohta mina, ausalt öelda, välja pakkuda ei oska," rääkis Saue vallavanem Andres Laisk.

Eelmisel aastal tekkis kinnisvaravahendajatel huvi suurte kruntide vastu Tallinna lähedal Rae vallas, ütles vallavanem Mart Võrklaev.

Kuigi vahendajad oma klienti ei avalikusta, saab nii suurele maa-alale rajada IKEA poe, ütles Võrklaev. Augustis algatas Rae vald detailplaneeringu maalahmakale Jüri lähedal Tartu maantee servas. Planeering koostatakse juba selle aasta jooksul.

"Planeering on laiem, et see algatatud ligi 70 hektarile, kuskil 15 hektarit võiks olla umbes see maht nende teiste poodide näitel, mida me võiks siis pakkuda IKEA-le või siis kinnisvarafirmale, kes seda vahendab. Ülejäänud jääks siis juba edasiarendamiseks muu kaubanduse, tööstuse, lao jaoks, mille jaoks iganes," lausus Rae vallavanem Võrklaev.

Heleniuse sõnul on mõistetav, et nii olulise otsuse puhul kaalub Rootsi kaubandushiid kõiki kaupluse asukoha võimalusi.

"Konkurents on küll olemas ja sellepärast ma just ei saagi öelda, et mul oleks mingisugune arusaam sellest, milline see lõplik otsus on," nentis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: