Roy Strider sai valimisteks nimevahetuse ametlikult vormistatud

Roy Strideri valimisreklaam.
Roy Strideri valimisreklaam. Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Muusiku, kirjaniku ja aktivisti Roy Strider sai lõpuks nimevahetuse vormistatud ning ta ei kandideeri valimistel senise kodanikunimega Raul Sillaste vaid Roy Striderina, mis nime alla avalikkus teda tunneb.

Postimees kirjutas, et rahvastikuregistris on Roy Strider nüüd tema kodanikunimeks ja valimisteenistus muutis ära ka tema nime valimisnimekirjas ning kandideerimisdokumentides.

Kandidaadi nime lubab seadus muuta kuni 13 päeva enne valimisi, valimispäev on 3. märts.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna ridades riigikokku kandideeriv Strider on nimevahetusega tegelenud juba aastaid. "See on olnud väga pikaajaline protsess. Alustasin sellega 2011. või 2012. aastal," rääkis Strider ERR-ile.

"Nimeseadus on meil väga konservatiivne. Ongi umbes nii, et inimene võib võtta ainult eesti nime, näiteks Jüri Kask. Minul ei ole sellest Jüri Kasest palju tolku, sest ühiskond tunneb mind Roy Striderina. Olen seda isikunime kasutanud juba 30 aastat," selgitas ta.

Nimemuutmisest keeldunud siseministeeriumil on Strideri väitel olnud põhjendusi erinevaid, aga peamine selgitus on see, et perekonnanimi ei tohiks alata kolme kaashäälikuga.

Ta leiab, et põhiseaduslik õigus on saada kandideerida sellena, kellena ühiskond inimest tunneb.

Pärast artikli avaldamist teatas Strider sotsiaalmeedias, et esitab siseministeeriumile vaide tegelikus kasutuses juurdunud isikunime kasutamiseks ning võitleb edasi õiguse eest olla tema ise.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: