EL: väikefirmad peaks leppeta Brexiti korral valmistuma kulude kasvuks

Kaheeurone ja kümnenaelane.
Kaheeurone ja kümnenaelane. Autor/allikas: Phil Noble/Reuters/Scanpix

Euroopa Liit hoiatas esmaspäeval, et väikeettevõtted peaksid valmistuma suuremaks bürokraatiaks ja kuludeks juhul, kui Suurbritannia lahkub liidust leppeta.

Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici ütles, et leppeta Brexiti tõenäosus suureneb ning kui see stsenaarium täide läheb, siis rakenduvad Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahel liikuvatele kaupadele kohe ka kontrollid, vahendas Reuters.

"See on meie tarbijate ja siseturu kaitsmise võti. Palju sõltub Suurbritanniaga kauplevate ettevõtete võimest tegutseda vastavalt tollireeglitele, mis rakenduvad leppeta Brexiti korral juba esimesest päevast," ütles volinik pressiteates.

Komisjon teatas, et kui Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglid jõustuvad, siis peavad Suurbritanniaga tehinguid tegevad ettevõtteid valmistuma tolliformaalsusteks, tollimaksudeks, samuti peavad nad arvesse võtma impordi-/ekspordilitsentside vajadust ning piiravamat käibemaksukorda.

Brexitini on jäänud vaid 39 päeva. EL-i ja Suurbritannia lahkumisleppe ratifitseerimise protsess on Briti parlamendis takerdunud ning selle tõttu on kasvanud oht, et riik lahkub liidust leppeta. Leppe peaks aga aitama leevendada majandussuhetes tekkivaid häireid.

Mõlema osapoole läbirääkijad kohtuvad esmaspäeval Brüsselis, et otsida patiseisust väljapääsu. Ka Briti peaminister Theresa May peaks sel nädalal Brüsselisse minema.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: