Tusk: Brexiti algatajate koht on põrgus

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk manas kolmapäeval põrgu põhja need, kes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise (Brexit) välja kutsusid, ilma et neil oleks olnud vähimatki aimu, kuidas see teoks teha.

"Ma olen mõelnud, et missugune võiks olla see koht põrgus, kuhu satuvad need, kes Brexiti algatasid, ilma ei neil oleks olnud kriipsugi plaanist, kuidas see ohutult läbi viia," ütles Poola kunagine peaminister Tusk.

Ta avaldas Iiri peaministri Leo Varadkariga kohtudes lootust, et neljapäeval Brüsselisse saabuval Briti peaministril Theresa Mayl on siiski realistlik plaan.

May kohtub Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Tuskiga.

Kohtumised toimuvad ajal, mil EL ja Ühendkuningriik püüavad tagada viimase lahkumist ühendusest läbiräägitud leppe alusel. Briti parlament lükkas leppe tagasi ning nüüd ootab Brüssel Maylt kõneluste jätkamise ametlikku taotlust. EL siiski hoiatab, et Brexiti lepet ennast praegu aruteludeks avada ei saa.

May ütles pühapäeval, et on Euroopa Liidu läbirääkijaga Brexiti leppe üle kohtudes "relvastatud värske mandaadi ja uute ideedega".

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP - Baltic News Service

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: