Briti välisluure juhi ametiaeg pikeneb seoses Brexitiga

MI6 juht  Alex Younger.
MI6 juht Alex Younger. Autor/allikas: Reuters / Scanpix

Briti välisluure MI6 juht jääb seoses Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumisega (Brexit) oma kohale kauemaks, kui tema ametiaeg ette näeb.

Välisluure juhi Alex Youngeri ametiaeg peaks novembris läbi saama, kuid valitsuse esindajad soovivad, et ta jääks ka pärast Brexitit veel 12-24 kuuks oma kohale, kirjutas ajaleht The Times.

Kui peaminister Theresa May ja välisminister Jeremy Hunt kinnitavad Youngeri ametiaja pikendamise, saab temast kõige kauem ametis olnud MI6 juht pärast 1960ndaid aastaid. MI6 juhi, keda traditsiooniliselt tuntakse sünonüümi "C" all, ametiaja pikkus on maksimaalselt viis aastat.

Briti sisejulgeoleku teenistuse MI5 juht Andrew Parker on juba nõustunud jätkama oma teenistuse peadirektorina kuni 2020. aastani. Tema sai ametisse 2013. aastal.

MI6, mis on tuntud John le Carré' ja Ian Flemingi põnevusromaanide, eelkõige James Bondi tegelaskuju kaudu, tegutseb Briti huvide kaitsmisega välismaal.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: