Haigekassa ja töötukassa said maksumaksja vaenlase tiitli

Eesti maksumaksjate liit valis aasta maksumaksja sõbraks "Maksud sõidavad Lätti" aktsiooni korraldaja Taavi Leppiku ning maksumaksja vaenlaseks haigekassa ja töötukassa.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeval sõitsid tuhanded maksumaksjad kolonnis üle Läti piiri, et protesteerida Eesti aktsiisipoliitika vastu.

"See osutus vast suurimaks meeleavalduseks pärast Eesti taasiseseisvumist ning mõjus turgutava meeldetuletusena, et Eestis kuulub kõrgem võim siiski rahvale. Protestiaktsioon oli selge märk, et Eesti inimesed on väsinud katteta maksulubadustest ja mõjuanalüüsita maksutõusudest, ning soovivad maksurahu ja hinnastabiilsust," märkis liit.

Maksumaksja vaenlase tiitli said haigekassa ja töötukassa. "Selle asemel, et mõlemad asutused lahendaksid oma tõelisi probleeme, hakkasid "kassad" 2018. aasta suvel käsikäes tegelema nimevahetusega, soovides ennast nimetada tervisekassaks ja töökassaks," põhjendas liit oma valikut.

Esialgse prognoosi kohaselt oleks nimevahetuste hinnaks kujunenud pea miljon eurot, mis kahanes hiljem enam kui poole miljoni võrra.

Maksumaksjate liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: