Suure-Jaani tervisekoda mahutab ühe katuse alla veekeskuse, arstid ja politsei

Põhja-Sakala valla keskuses Suure-Jaanis avati vallale kuuluv tervisekoda, kus ühe katuse all on veekeskus, kohvik ning ruumid arstile-apteegile, aga ka kiirabile ja politseile. Vald loodab, et vähese konkurentsi pärast ei pea veekeskusele peale maksma hakkama.

Vana tuletõrjetorni külge ehitatud tervisekoja puhusid avatuks Viljandi muusikakooli puhkpillipoisid. Kohalikud tunnevad kõige enam rõõmu veekeskusest, kus on 25 meetri pikkune bassein, liutoru, veel mitu väiksemat basseini, mullivann, kolm sauna ja kohvik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me siiamaani pidime minema ujuma kõige lähemale Abjasse, võib-olla ka Pärnusse ja Tartusse. Aga nüüd on meil ujumiskoht oma käest võtta, kus meie lapsed saavad ujumist õppida ja niisama aega veeta," rääkis Suure-Jaani jalgpallitreener Sergei Vassiljev.

Tervisekoja ehitamiseks kulus ligi 4,5 miljoni eurot, millest valla ehituslaen on 2,8 miljonit.

Üürnikel tuleb ruumide kasutamise eest maksta. Veekeskust vald doteerima ei hakka, see peab ennast ise majandama.

"Meie prognooside põhjal peab vähemalt 200 inimest päevas külastama meie keskust, sellisel juhul me saaksime oma igapäevaste kulutustega hakkama," ütles Põhja-Sakala vallavanem Tõnu Aavasalu.

Keskuses saab tööd vähemalt 20 inimest.

Kuup Disain ning Arhitekt Must arhitektide kavandatud veekeskus meenutab seestpoolt viiendat aastaaega Soomaal.

Projekteerija kiidab ehitajat, aktsiaseltsi Eviko, kes suhtus oma töösse vägagi loominguliselt.

"Selliseid ehitajaid, kes kaasa mõtlevad ja oskavad pakkuda keerulistele ja mõndades kohtades uudsetele lahendustele juurde oma ideid, kuidas need töökindlaks ja mugavaks saada, ma olen väga rahul," ütles Arhitekt Must arhitekt Alvin Järving.

Suure-Jaani veekeskus avab külastajaile uksed pärast häälestustöid umbes nädala pärast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: