ERR Washingtonis: e-hääletamine on saatkonnas valijate hulka oluliselt vähendanud ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel nädalavahetusel oli mujal elavatel Eesti kodanikel võimalik anda välisesindustes oma hääl riigikogu valimisteks. E-hääletamine on küll aastatega valijate arvu Washingtoni Eesti saatkonnas vähendanud, kuid vaatamata sellele suudeti filmiõhtuga kohale meelitada paarkümmend inimest.

Washingtoni Eesti saatkonnas möödus esimene valimispäev täpselt samamoodi nagu tavaliselt Eestis. Võib-olla ainult selle vahega, et enne hääletama tulemist olid inimesed teinud isegi veel rohkem eeltööd, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maria on elanud USA-s 67 aastat, kuid üritab siiski iga kord Eesti valimistel hääletada, sest ta tahab riigile ilusat tulevikku.

"Ma loodan, et koalitsioon või igaüks, kes on valitud, kaitseb Eesti piire ja kaitseb Eesti iseseisvust idanaabri suhtes. Samuti ma loodan, et kaitstakse Eesti loodust ja Eesti metsa," rääkis Maria.

E-hääletamine on aastatega valijate arvu saatkonnas oluliselt vähendanud, kuid siiski on erinevaid põhjuseid, mis väliseestlasi pabersedeli juurde meelitavad.

"Tavaliselt oleme ID-kaardiga tehtud saanud, aga seekord oli mitu väikest tegelast, kellele ka näidata, kuidas asi tegelikult käib," rääkis Kadi.

Washingtoni Eesti saatkonnas on veel võimalik hääletada teisipäeval.

Nädalavahetusel andis seal kokku oma hääle 22 inimest, mis on rohkem kui eelmistel valimistel. Enamik inimesi saabus tund enne sulgemist ja neid meelitas kohale valimistejärgne filmiõhtu.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: