Tänavu on suuremates välisesindustes rohkem eelhääletajaid

Riigikogu valimised.
Riigikogu valimised. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tänavu osales riigikogu valimiste eelhääletusel välismaal asuvates Eesti esindustes, kus on suuremad eestlaste kogukonnad, märksa rohkem valijaid kui neli aastat tagasi.

Kokku käis Soomes, Belgias, Rootsis, Kanadas ja Saksamaal hääletamas 1212 inimest, mida on pea kaks korda rohkem kui 2015. aasta riigikogu valimistel.

"Võrreldes varasemaga oli väga aktiivne hääletamine Soomes, mõnevõrra rohkem oli valijaid ka Saksamaal. Teistes esindustes oli hääletajate hulk tavapärane," märkis valimiskomisjoni pressiesindaja Kristi Kirsberg rahvusringhäälingule.

Kõige rohkem hääletajaid oli Soomes - 779 inimest, millele järgnesid Belgia 132, Rootsi 118, Kanadas 109 ja Saksamaal 74 hääletajaga. 2015. aastal käis Soomes pabersedeliga riigikogu valimas 177 Eesti kodanikku, Belgias 134, Saksamaal 21, Rootsi 124 ja Kanada 202 kodanikku.

Kokku oli teisipäevaõhtuse seisuga välismaal hääletanud 1493 inimest, aga seitsmes esinduses, muuhulgas ka Ameerika Ühendriikides ja Suurbritannias, hääletamine veel käib.

Neli aastat tagasi andis Eesti esindustes välismaal oma hääle 1094 inimest.

Välismaal elavad ja ka reisivad vähemalt 18-aastased hääleõigusega Eesti kodanikud saavad 16. kuni 21. veebruarini hääletada riigikogu valimistel välisesindustes. Kokku on avatud 40 hääletamispunkti 35 riigis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: