Riigikogu kantselei töötajatel on uue koosseisu tulekuni lühem tööpäev ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu istungitesaal.
Riigikogu istungitesaal. Autor/allikas: ERR

Kuna 2015. aastal valitud riigikogu enam koos ei käi, siis alates esmaspäevast kuni märtsis valitava uue koosseisu kogunemiseni on riigikogu kantselei töötajatel alates esmaspäevast lühem tööpäev.

Alates 2013. aastast on vastavalt kollektiivlepingule riigikogu kantseleis esmaspäevast neljapäevani pikendatud tööpäev, mis algab kell 8.30 ja lõpeb kell 17.15. Reedel lõpeb tööpäev kell 16.

Kuni uue riigikogu esimese istungini on riigikogu kantselei ametlik tööaeg ajutiselt igal tööpäeval 8.30 - 16.00.

"Riigikogu kantselei teenistujate töö on olulisel määral otseselt seotud riigikogu täiskogu ja komisjonide tööga, mistõttu on otstarbekas kuni uue koosseisu esimese istungini kantselei töötajate tööaega muuta. See kompenseerib ka istungite perioodil tehtavad ületunnid," ütles ERR-ile riigikogu kantselei kommunikatsioonijuht Epp-Mare Kukemelk.

Ta lisas, et kantselei töötajad tegelevad koosseisude vahelisel perioodil ametist lahkuva riigikogu 13. koosseisu töö kokkuvõtetega, dokumentide arhiveerimisega, jooksva tööga ja uue koosseisu saabumiseks vajalike ettevalmistustega. "Kuigi täiskogus istungeid ei toimu, jätkab tööd Euroopa Liidu asjade komisjon ELAK ja mitmed teised komisjonid."

13. riigikogu liikmete volitused kestavad kuni uue riigikogu ametisse astumiseni.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: