Siseministeerium tunnustas parimaid vabatahtlikke

Siseministeerium tunnustas teisipäeval parimaid siseturvalisuse vabatahtlikke.

Seitsa aastat tagasi rääkis "Aktuaalne kaamera" sellest, kuidas 14 Saaremaa Leisi päästekomando töötajat jätsid sireeni saatel hüvasti oma töökohaga. Toonase päästereformi raames pandi Eestis kokku kinni üheksa päästekomandot, Leisi komandos ja veel kahes jätkasid vabatahtlikud päästjad.

Teisipäeval tunnustati just sama Leisi vabatahtlike päästekomandot eelmisel aastal tehtud tubli töö eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peeter Rumm töötas Leisis kutselise päästajana ning on siiani jätkanud vabatahtlikuna.

"Seitse aastat tagasi, paljud, kes olid kutselised päästajd, ütlesid, et nemad küll vabatahtlikuks ei hakka, aga arvestades seda, et meil jäi enda kogukond sinna ja jätta teda ilma abita... leidsime ikka ühel nõul, et moodustame vabatahtlike komando sinna," rääkis Rumm, kes on ka Orissaare päästekomando pealik.

Eelmise aasta parima vabatahtliku merepäästeühingu tunnustuse pälvis MTÜ Salmistu Paadimees, kes reageeris kokku üheksale merepäästesündmusele. Muu hulgas päästeti augustis kolm inimest ja kaks purjepaati.

"Kõige liigutavam lugu ei ole möödunud aastast, aga mõni aasta tagasi olid koolilapsed Koipsi saare juures hädas. Me jõdusime merele, kui kopter viis ühe inimese ära ja me asusime otsima. Me teadsime, et viis inimest on kaks tundi merel kadunud ja veetemperatuur oli neli kraadi. Siis oli küll paha sõita, kui sa teadsid, et sa pead 13-aastaseid lapsi võib-olla merest välja tõstma," kirjeldas Salmistu Paadimehe vabatahtlik Madis Praks, kelle kinnitusel lõppes lugu siiski õnnelikult.

Aasta abipolitseinike rühma aunimetuse said Talllinna kesklinna politseijaoskonna abipolitseinikud. Tegemist on väikese, kuid väga intensiivse piirkonnaga. Näiteks sisekaitseakadeemias vanglaametnikuks õppiv German Starostenko töötas eelmisel aastal seal abipolitseinikuna üle 1000 tunni.

Kõige rohkem tuleb Tallinna kesklinnas tegeleda avaliku korra rikkumistega.

"Siin elu ikkagi käib, eriti nädalavahetustel. Avaliku korra rikkumised, joobes isikud ja suuremad kaklused," rääkis Starostenko.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: