TS Laevad toob suveks liinile kuuenda parvlaeva

Parvlaev Leiger
Parvlaev Leiger Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Praamioperaator TS Laevad prahib suviseks tipphooajaks kuuenda parvlaeva.

Praegu on ettevõttel kaks laeva Saaremaa liinil ja kaks Hiiumaa liinil, lisaks tagavaralaev Regula. Suvel on Saaremaa liinile aga vaja kolme laeva ja säilima peab ka tagavaralaeva kasutamise võimalus.

TS Laevad juhatuse esimees Jaak Kaabel ütles ERR-ile, et prahitav laev võib minna Saaremaa liini kolmandaks aluseks või olla hoopis Regula asemel tagavaralaeva rollis juhul, kui Regula otsustatakse panna selle liini graafikujärgseid lisareise tegema.

Lisa- või tagavaralaev peab TS Laevadel olema juba riigiga sõlmitud lepingu tõttu. "Seal on see ette nähtud ja tegelikult on see ka väga praktiline garantii, et kõik reisijad saaksid arvestada oma plaanidega ja seal ei tuleks selliseid kõrvalekaldeid ette," ütles Kaabel.

Kuuenda laeva lisakulust on Kaabeli sõnul veel vara rääkida. "Eks see selgub siis, kui me jõuame lepingusse mõne konkreetse laevaga." Lepinguni loodab TS Laevad jõuda märtsi jooksul. Ettevõte on ühe võimaliku variandina kaalunud ka kuuenda laeva endale soetamist. "Aga see sõltub ka tellija võimalustest, kui palju on võimalik sellesse panustada. See on natuke lahtine küsimus, aga me näeme seda, et pikaajaline lahendus on kokkuvõttes odavam, kui aasta või suve kaupa prahtida seda ajutist laeva," rääkis Kaabel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: