Mandri ja saarte vahel kasvas lõppenud aastal reisijate hulk

Foto: Siim Lõvi /ERR

Lõppenud aastal kasvas liiklus mandri ja saarte vahel. Esialgne Tallinna Sadama statistika ütleb, et TS laevad teenindas 2018. aastal 2,3 miljonit reisijat. Võrreldes 2017. aastaga kasvas reisijate hulk kolme protsendi võrra.

Sõidukeid veeti üle Väinamere kokku 999 000, mis ületab neli protsenti 2017.aasta tulemused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige tihedam liiklus oli Virtsu-Kuivastu liinil, kus reisis 1,7 miljonit reisijat - ületades varasema aasta kolme protsendi võrra. Sõidukeid veeti sel liinil 735 000 - kasv neli protsenti.

Rohuküla-Heltermaa sadamate vahel liigutasid parvlaevad 597 000 reisijat, kasv neli protsenti ja 263 000 sõidukit, mis on seitse protsenti enam kui 2017. aastal.

Statistika näitab ka seda, et välismaalt saartele sõitjate pingerida juhivad Soome numbrimärkidega autod. Neile järgnevad lätlased, venelased ja leedulased.

TS Laevad prognoosib üleveomahtude kasvu ka tänavuseks aastaks.

"Kindlasti üks põhjus on see, et kaubaveod on elavnenud nii Hiiumaa liinil, kui ka Saaremaa ja Muhumaa liinil. See on kindlasti üks kasvukoht. Tõenäoliselt oli ka väga hea suvi ja päike paistis eredalt, seetõttu oli ka palju puhkajaid saartel," ütles TS Laevade juht Jaak Kaabel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: