Metallitööstuse esindajad julgustavad naisi keevitajaks õppima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse rahvusvahelise keevitajate võistluse tosina-aastase ajaloo jooksul oli võistlustules esimest korda naiskeevitaja. Metallitööstuse eestvedajad julgustavad naisi ajaloolises mõttes meeste alaga aina rohkem tegelema.

Keevitajate võistlusel "Viru Welder" oli osalejaid Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt ja Rootsist. Ainsa neiuna lõi kaasa Jelgava tehnikumi automehaanika eriala õpilane Jolanta Cekule. Reedel 19-aastaseks saanud neiu tunnistas "Aktuaalsele kaamerale", et eriala valikus oli suur roll isal.

"Mulle alguses ei meeldinud autode kallal nokitseda, kuid isa aidates hakkas
autode remontimine meeldima," selgitas ta ja kinnitas, et isa jäi tema valikuga rahule, kuid ema mitte.

Kuigi varasematel aastatel pole Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse võistlusel naiskeevitajaid osalenud, kohtab Eesti metallitööstuses õrnema soo esindajaid aina sagedamini.

"Kui kunagi see oli selline räpane töö ja palju oli füüsilist tööd, siis tänapäevase uuenenud tehnoloogia juures on väga lihtne ka tüdrukutel selles valdkonnas hakkama saada," kinnitas Eesti masinatööstuse liidu tegevjuht Triin Ploompuu.

Meeskeevitajad tunnistasid, et naistele omane hoolsus paneb mehigi rohkem pingutama.

"Minu arvates on väga normaalne, et naised keevitavad. Meil on ametikoolis kaks naisõpetajat ja väga hästi keevitavad," ütles Ründo Jõgiste Rakverest.

"Ma suhtun naiskeevitajatesse pooldavalt, sest minu meelest võivad nad seda tööd meist pareminigi teha. Sarnaselt õmblustöödega nokitsevad nad ka keevitustöö asja kallal nii kaua, kuni nad sellega rahule jäävad," rääkis Filipp Stasjuk Venemaalt.

"See on pigem ajalooliselt kujunenud, et arvatakse, et selline töö pole naiste jaoks, et naine peab istuma kodus lapsega. Ei ole see nii. Naised saavad selle tööga väga ilusasti hakkama," ütles võistluse kohtunik Andrei Tšekatovski.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: