Solvak: väiksemad parteid ei peagi saama võrdset kohtlemist suurtega

Mihkel Solvak
Mihkel Solvak Autor/allikas: ERR

Tartu Ülikooli politoloog Mihkel Solvak ütles vastuseks Vabaerakonna esimehe Kaul Nurme kriitikale, et väiksed ja uued erakonnad ei peagi toetuse puudumise korral saama valimiseelsel ajal võrdset kohtlemist suuremate parteidega, sest muidu see pilt poliitilisel maastikul killustuks liiga palju.

Vikerraadio valimisõhtu saatejuht Anvar Samost küsis Solvakult kommentaari Vabaerakonna esimehe Kaul Nurme kriitikale Eesti valimisseaduste pihta. "Ta väga teravalt ründas nii ERR-i nõukogu kui ka seadusi, mis reguleerivad valimisi Eestis ja ka meediat väites, et valimisseadused on selliselt koostatud, et tegelikult on uutel erakondadel praktiliselt võimatu parlamenti pääseda," ütles Samost.

"Vabaerakond ja EKRE ju eelmistel valimistel demonstreerisid, et on küll võimalik," ütles selle peale Solvak.

Ta lisas, et tasuks meeles pidada seda, et on teatud kriitiline mass, millest toetajaskond peab suurem olema, et rahvas üldse mõistaks, et tegemist on olulise poliitilise jõuga.

"Et see on nüüd mingi piisav hulk ühiskonnas olevaid huvisid, mis on nüüd koondatud ja nad väärivad esindatuks saama ja kuhugi see piir on seatud. Eestis on see seatud läbi kautsjoni ja läbi künnise teatud piirini. Igasugune seltskond, kellel on võimalus 500 inimest kokku saada, aga ei ole näiteks ühiskonnas suurt toetust, ei pea ju olema tegelikult võrdsel tasemel esindatud debattides ja ei pea olema ka nii lihtne kandidaate välja käia, sest muidu see pilt killustuks liiga kiirelt liiga palju," kommenteeris Solvak.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: