Kaul Nurm: Vabaerakond purjetab edasi

Kaul Nurm
Kaul Nurm Autor/allikas: ERR

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm kinnitas, et erakond jätkab tegevust hoolimata riigikogust väljajäämisele ning valmistub osalema Euroopa Parlamendi valimistel.

"Laev on pinnal sõltumata sellest, kas me pääseme riigikokku või ei pääse. Erakond purjetab edasi ja igal juhul meie järgmine ülesanne on panna kokku Euroopa Parlamendi valimiste nimekiri, kandideerida Euroopa Parlamenti sõltumata sellest, milline on tänane lõpptulemus," ütles Nurm pühapäeval ETV otse-eetris, kommenteerides Vabaerakonna ilmset allajäämist riigikogu valimiskünnisele.

Nurm pidas oma erakonna madala toetuse peapõhjuseks riigikogu valimistel meedia käitumist, kuna kaks suuremat meediamaja ei pööranud Vabaerakonnale nii suurt tähelepanu kui kõrgema toetusega erakondadele.

"Kaks suurt erameedia kontserni valisid nendel valimistel poole - nad jätsid valijatele mulje, et neil on valida ainult kuue erakonna vahel. Meil kandideeris kümme erakonda, aga erameedia - nii Delfi kui ka Postimees - valisid mõlemad välja kuus erakonda," rääkis Nurm ning märkis, et sellega jäid tähelepanu alt välja nii Vabaerakond kui ka rohelised, Elurikkuse Erakond ja Vasakpartei. "Ja see on minu arvates sohimäng," leidis ta. "Kui meedia reageeris väga valuliselt ebaausatele võtetele, sohimängule spordis, siis ta ise tekitab sellises ebaterve konkurentsiolukorra, kus ta näitab võimalikust kümnest valikust ainult kuut ja kui see toimub pika aja - kolme-nelja kuu jooksul," rääkis Vabaerakonna esimees.

Nurme kinnitusel oli Vabaerakonnal väga hea valimisprogramm, mida tema kinnitusel oli tunnistanud talle ka kunagine Reformierakonna üks liidreid Rain Rosimannus. Aga kahjuks need ideed ei jõudnud valijatenis, sest "filter oli vahel", rääki Nurm.

Vabaerakond kogus 2015. aasta riigikogu valimistel 8,7 protsenti häältest ja sai parlamendis kaheksa kohta.

Pühapäeva õhtul, kui tulemused olid loetud 310 valimisjaoskonnas 451-st, oli Vabaerakond saanud 1,2 protsenti antud häältest.

Pühapäeva, 3. märtsi seisuga oli Vaberakonnal 568 liiget.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: