X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kaja Kallas: koalitsioon tuleb kas Keskerakonna või SDE ja Isamaaga

{{1551648240000 | amCalendar}}
Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: ERR

Reformierakonna valimisvõiduni viinud erakonnajuht Kaja Kallas ütles intervjuus ETV-le, et sisuliselt on koalitsiooniks kaks võimalust.

Kallas ütles, et mänguruumi on 101 piires ja on valik: üks suur ja kaks väikest või kaks suurt, pidades silmas kas Reformierakonna, Isamaa, SDE või Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliitu.

"EKRE ei ole meie jaoks valikus, oleme algusest peale välistanud nendega koostöö," kinnitas ta üle.

Koalitsiooni kokku pannes loeb Kallase sõnul, millistes põhimõtetes suudetakse kokku leppida. Asja ei saa ainult matemaatiliselt võtta, kuigi kahekesi on kindlasti lihtsam valitseda kui kolmekesi.

"Kui vaatame programme, siis Keskerakonnaga on meil suured erinevused kolmes asjas: maksuküsimus, kodakondsus ja eestikeelne haridus," rääkis Kallas.

"Hoiame kõik koalitsioonivariandid laual ja räägime läbi. Läbirääkimised alles algavad," lisas ta.

Reformierakond asub valimistulemusi arutama esmaspäeval kell 9 algaval juhatuse koosolekul.

SDE ja Isamaaga kattuvusi rohkem

Vikerraadio valimisõhtu saates lisas Kallas, et põhimõtetest lähtuvalt on Reformierakonnal sotside ja Isamaaga rohkem kattuvusi ning Keskerakonnaga pigem punased jooned.

"Kui võtta puhtalt matemaatiliselt, siis loomulikult kahekesi on lihtsam valitseda kui kolmekesi. Aga kui võtta põhimõtetest lähtuvalt, et mida keegi soovib ära teha, siis ma usun, et meil kattuvusi on rohkem tegelikult Isamaa ja sotsidega," rääkis Kallas.

"Eelkõige meil on Keskerakonnaga suured punased jooned, mis võivad tekitada probleeme," lisas ta.

Samuti kinnitas ta, et temal isiklikult ei ole sotside ja Isamaa vastu mingit solvumist seoses Keskerakonnaga valitsuse tegemisega 2016. aasta novembris.

Simson: oleme Reformierakonna viimane valik

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson ütles valimisõhtul, et aus töö opositsioonis on ka väärt töö, et seda tehtaks.

Võimaliku koalitsiooni kohta Reformierakonnaga ütles ta: "See on ajaloos sündinud, aga tänasel päeval teame, et oleme Reformierakonna viimane valik."

Kallas võidukõnes: hakkame riiki taas terve mõistusega valitsema

Kallas tänas oma võidukõnes kampaaniasse panustanud erakonnakaaslasi, nii endist peasekretäri Kert Valdarut kui ka praegust peasekretäri Erkki Keldot.

Kallase sõnul oli Reformierakonnal ühel hetkel raske aeg aga partei suutis reitingut kasvatada ning madalseisust välja tulla.

"Nüüd hakkab tõeline töö, et saada kokku valtsus ja hakata seda riiki jälle terve mõistusega valitsema," ütles Kallas.

Toimetaja: Priit Luts, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: