Reformierakond alustas oodatult võimukõnelusi SDE, Isamaa ja Keskerakonnaga

{{1551694560000 | amCalendar}}

Reformierakonna juhatus otsustas ettearvatult kohtuda lähipäevil Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna ning Keskerakonnaga, et selgitada välja võimalikku ühisosa.

Formaalsed kõnelused algasid riigikogus esmaspäeva pärastlõunal. Kell 16 kohtus Reformierakonnaga Isamaa.

"Kui rääkida erimeelsustest, siis ka need on olemas. Kodakondsus- ja migratsioonipoliitika - Isamaa peab väga oluliseks jätkata konservatiivse kodakondsus- ja migratsioonipoliitikaga. Me ei toeta topeltkodakondsuse sisseviimist, kooseluseaduse rakendamisseaduse vastuvõmist me kindlasti ei toeta. Mis puudutab pensioni II samba vabatahtlikuks tegemist, siis see on üks erimeelsuste koht," kirjeldas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder "Aktuaalsele kaamerale".

Kella 18-ks lepiti kohtumine kokku Keskerakonna delegatsiooniga.

"Maksureformis me ei soovi seda, et vaesusrisk süveneks ja et madalat ja keskmist palka teenivate inimeste ja jõukate inimeste vahe suureneks. Me kindlasti soovime edasi minna tervishoiusüsteemiga, et see oleks solidaarne," rääkis Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et valimistulemuse järgi on Reformierakonnal valitsuskoalitsiooni moodustamiseks kaks võimalust: kas koos Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga või koos Keskerakonnaga.

"Soovime kõigepealt konsulteerida võimalike koalitsioonipartneritega," ütles Kallas.

Tema sõnul Reformierakond ja Keskerakond täiendavad teineteist. Samamoodi on Isamaa ja SDE-ga. "Praegu ongi see faas, kus proovime seda ühisosa leida. Meie soov on esindada võimalikult suurt osa rahvast," ütles Kallas.

Kolmandana kohtus Reformierakond Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindajatega.

Reformierakonna delegatsiooni kuuluvad Kaja Kallas, Jürgen Ligi, Taavi Rõivas, Arto Aas ja Erkki Keldo.  

Kallas rõhutas usutluses rahvusringhäälingule (ERR), et tegemist on konsultatsioonidega ühisosa kaardistamiseks ning mitte veel läbirääkimistega koalitsiooni moodustamiseks.

"Me ei alusta veel läbirääkimisi, vaid kompame ühisosa, mis meil on. Ma ei tooks kedagi konkreetsemalt esile, tahaks vaadata kellega on ühisosa kõige suurem," rääkis Kallas.

Kallas ei soovinud rääkida Reformierakonna punastest joontest, vaid rõhutas soovi leida konsultatsioonidel ühisosa. "Katsume leida ühisosa rohkem kui märkida maha punaseid jooni. Punased jooned võivad viia meid kõiki ummikusse. Eelkõige esmajoones keskendume ühisosale," lisas ta.

EKRE jääb konsultatsioonidest kõrvale. "Meil ei ole mõtet teha nägu, et leiame ühisosa. Kui seda ei ole, pole mõtet mängu mängida," kommenteeris Kaja Kallas "Aktuaalsele kaamerale". 

 

 

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: