Samost: Keskerakond ei suutnud venekeelseid valijaid mobiliseerida

Keskerakond ei suutnud valimispäeval oma venekeelseid valijaid välja meelitada, ütles ERR-i uudistetoimetuse juht Anvar Samost "Ringvaates".

Kui enne valimisi prognoosis Samost valimisvõitu Keskerakonnale, siis valimised võitis Reformierakond suure eduga.

"Juhtus see, et need venekeelsed valijad, kes põhimõtteliselt jätkuvalt võivad olla Keskerakonna toetajad, sest vaevalt, et ükski teine erakond neile nii lähedal on, eelkõige Tallinnas ja Ida-Virumaal linnades jätsid valimispäeval välja tulemata. Mis võib olla selle põhjus, on erinevaid teooriaid, aga suure tõenäosusega ei olnud seda mobiliseerivat kampaaniat, mida Keskerakond on vene valijate suhtes viljelenud kõikidel valimistel alates 2007. aastast. Ei olnud seda momenti, kus oleks tunne, et meie seltskond on rünnaku all ja igal juhul tuleb välja tulla," kommenteeris ta.

Seda, kes lõpuks valitsuskoalitsiooni moodustavad, ei tea Samosti sõnul kindlalt praegu ilmselt keegi. See, et teised erakonnad teeksid valimiste võitjale ehk Reformierakonnale n-ö kambaka, on Samosti hinnangul vähetõenäoline, kuigi mitte võimatu. Ta ei pea tõenäoliseks, et näiteks Keskerakond võiks EKRE-ga ühes koalitsioonis olla, sest Keskerakonnal oleks seda oma venekeelsele tiivale keeruline seletada.

Reformierakonna jutt, et ta pigem ei tahaks Keskerakonnaga valitsust teha, on Samosti hinnangul taktikaline käik. "Kui see oleks päris jutt, siis ilmselt kokku ei saadaks," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: