Maardu linnapea loobus kohast ja Barutost saab riigikogu liige

Kaido Höövelson
Kaido Höövelson Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonda kuuluv Maardu linnapea Vladimir Arhipov on otsustanud, et jätkab senises ametis ega lähe riigikokku. Tema asendusliige on Kaido Höövelson ehk Baruto, kes on nõus parlamenti tööle asuma.

"Jah, ma ei lähe riigikokku," ütles Arhipov ERR-ile. Ta tõi põhjenduseks, et talle praegune amet meeldib ning soovib koos oma meeskonnaga tehtud plaanid ellu viia.

"Valmis tuleb ehitada tervisekeskus ja munitsipaalmaja. Siis, kui need asjad on tehtud võib riigikogu peale mõelda," lausus Arhipov. Ta lisas, et praegu valitud koosseisus ta asendusliikme kohta ei säilita. "Eks nelja aasta pärast vaatab."

Höövelson ütles ERR-ile, et sai küll loodetust vähem hääli, kuid on valmis riigikokku tööle asuma. "Olen 14 aastat Eesti asja ajanud nii sportlase kui ettevõtjana," ütles Höövelson.

Ta lisas, et kavatseb riigikogu liikmene tegeleda ühe asjana Eesti ja Jaapani majandussuhete edendamisega.

Arhipov kandideeris valimistel Harju - ja Raplamaal ning kogus 944 häält. Höövelson kandideeris samas ringkonnas ja tema poolt hääletas 642 valijat.

Vladimir Arhipov Autor: Sander Koit / ERR

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: