Kallas: juba tehtud otsuseid me ümber ei tee

Valimised võitnud Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles esmaspäeva õhtul, et selliseid otsuseid, mille eelmine valitsus on teinud, uus koalitsioon ümber tegema ei hakka.

Kallas rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et konkreetset otsust, kellega koalitsioonikõnelusi pidama hakata veel ei ole. Samas kinnitas ta, et erinevate parteidega on Reformierakonnal ühiseid vaateid.

"Me kaardistasime ühisosa, mis meil on ja kus võiks olla kokkupuutepunkte. Positiivne on see, et on päris palju erinevaid valdkondi, kus näeme Eesti tulevikku ühtemoodi, niisiis erinevate erakondadega kattuvad erinevad asjad. See on positiivne. Nüüd peaks mõtlema, kuidas või kellega oleks kõige lihtsam koalitsiooni teha. Ka seda me arutame, tuues oma juhatuse ette ka kõik need variandid ja kõikide variantide plussid ja miinused, kellega koalitsiooniläbirääkimisi alustada," rääkis Kallas.

Küsimusele, kas Reformierakond lõpetaks maakondliku tasuta ühistranspordi, Kallas konkreetset vastust ei andnud.

"Ma ei läheks detailidesse, vaid räägiks sellest, millised variandid suures plaanis on. Selge on see, et igal erakonnal oma olulised asjad, mis on nende valimislubadused olnud või mida ära teinud ja selge on see, et kõik, kes tulevad ka koalitsiooni, peavad saama midagi oma valijale ette näidata, mida nad just teevad," ütles Kallas.

"Me oleme olnud selle suhtes väga kriitilised, aga see kindlasti ei ole selline põhimõtteline küsimus, kus me ei saaks vaadata, mis need lahendused on. Põhimõttelised küsimused on siiski suuremad," lisas ta.

Reformierakond ei taganeks Kallase kinnitusel ühetaolise maksusüsteemi lubadusest.

"Me leiame, et see on õige, et see 500 eurot tulumaksuvabastust kehtiks kõigile ja see ühetaoline maksusüsteem, sellele me saime mandaadi ja sellest me kuidagi taganeda ei saa, sellele on meie valijad andnud hinnangu."

Kallase kinnitusel ei keeraks uus koalitsioon tagasi ÜRO ränderaamistikuga liitumist nagu nõuab Isamaa.

"Ei keeraks. Selliseid otsuseid, mis on juba tehtud, ümber kindlasti ei tee," ütles Kallas.

Vaata "Aktuaalse kaamera" kokkuvõtet riigikogu valimistest:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: