Ratas: iga partner peab koalitsiooni nimel samme tagasi astuma

Foto: ERR

Valimistel teiseks jäänud Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et töötab selle nimel, et Keskerakond koalitsiooni saaks. Ta kinnitas, et kõik partnerid peavad koalitsiooni nimel järeleandmisi tegema.

Ratas ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et töötab valitsusse pääsemise nimel.

"Olen tõesti lubanud erkaonna sisse, aga kindlasti ka meie valijatele, et seisame oma väärtuste ja põhimõtete eest ja loomulikult seda saab teha koalitsioonis olles kõige paremini. Nii et ma töötan selle nimel," ütles ta.

Küsimusele, kas ta on valmis olema minister Kaja Kallase juhitud valitsuses, Ratas konkreetselt ei vastnud.

"Küsimus on põhimõtetes. Ütlesin ka täna sellel kohtumisel, et Keskerakond seisab selle eest, et maksureform, sissetulekute ebavõrdsus ei kasvaks, meie jaoks on oluline pensiontõus, solidaarse tervishoiusüsteemiga edasiminek ja tõesti see, et saada oma kodust liikuma ja täna meil 11 maakonnas tasuta ühistransport olemas, seda me pole nõus kaotama," rääkis Ratas.

Reformierakond on nimetanud enda kolm nn punast joond: maksupoliitika, kodakondsus- ja keelepoliitika. "Aktuaalne kaamera" küsis Rataselt, kas Keskerakond on nõus neis järeleandmisi tegema.

"Iga partner peab koalitsiooni nimel mingid sammud tagasi astuma. Aga maksupoliitikas on tõesti see põhimõte meil väga tugev, et me soovime, et sissetulekute ebavõrdsus ei suureneks ja tänane maksusüsteem ja uus tulumaksuvabamiinimum 500 eurot tagab, et keskmist ja madalat palka teenivad inimesed teeniksid iga kuu netosummas rohkem. Seda me ei soovi muuta," vastas Ratas.

"Oleme öelnud oma platvormis, et alkoholiaktsiisi puhul võiks olla maksurahu, küll oleme nõus kaaluma elektri ja diislikütuse aktsiisi langetamist," lisas ta.

Vaata "Aktuaalse kaamera" kokkuvõtet riigikogu valimistest:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: