Kallas: Yana Toomiga valitsuses olemine poleks ületamatu

Foto: ERR

Valimised võitnud Reformierakonna esimees Kaja Kallas ei öelnud teisipäeval, kellega ta soovib koalitsioonikõnelusi alustada, kuid kinnitas, et kui valitsuspartner oleks Keskerakond, siis vaatamata poliitilistele erimeelsustele ei oleks talle probleem Yana Toomiga koos valitsuses olla.

ETV saate "Esimene stuudio" saatejuht Andres Kuusk küsis teisipäeva õhtul Kaja Kallaselt, kas ta oleks nõus istuma valitsuse istungil koos näiteks välisminister Yana Toomiga.

"Iga erakonna enda õigus on ju öelda, kes on nende ministrikandidaadid. Yana Toomiga meil on väga suured erimeelsused, näiteks kui olime Euroopa Parlamendis, aga samas me saime väga hästi ikkagi suheldud. Inimesena ta on tark inimene ja ma pean temast inimesena lugu. Ma ei leia, et see oleks ületamatu. Aga ma ei tea, mis ministripositsioon talle täpselt sobib. Selles suhtes need poliitilised erimeelsused jäävad meil alles isegi vaatamata sellele, et me inimestena suudame suhelda," vastas Kallas.

Seda, et Kallasest saab ilmselt Eesti esimene naispeaminister, ta ise üle ei tähtsustaks, kuigi see normaliseeriks pilti, et riigijuht saab olla ka naine.

Samas lisas Kallas, et näiteks valimiskampaania alguses sai ta inimestelt kirju, mis olid küll heatahtlikud, kuid soovitasid tal pigem olla mehelikum. "Kanna pükskostüüme, ära kanna neid kleite, lõika juuksed ära, ole agressiivsem," loetles ta.

"Mulle tundus, et inimesed, kes soovisid head, mõtlesid, et sinuga on midagi nagu valesti. Aga see oli see soov suruda sind läbi piparkoogimehikese vormi, aga sa oled piparkoogitüdruku vormi kujuga, sa ei mahtunud sealt läbi. Kuna see pilt on alati olnud, et need on mehed, siis see on kuidagi alateadlik, et sa peaksid nagu klappima selle meheliku vormiga. Aga ma ei ole mehelik naine, ma olen naiselik naine ja ei pea seda kuidagi kaotama sellepärast, et selline positsioon on," lisas ta.

Kallas tõi välja, et tulevasse riigikokku pääses rekordiline hulk naisi - 29. "Me oleme möödas sellest, et öeldakse, et ei valita naisi. Valitakse küll, häid naisi valitakse. See peab andma naistele ka julgust kandideerida. Tegelikult see on normaalne," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: