Selgusid mullused parimad pressifotod

Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Ajalehtede Liiduga kuulutas reedel välja mullused parimad pressifotod. 2018. aasta parima uudisfoto ja olemusfoto tegi Tairo Lutter Postimehest.

Aasta uudisfoto: ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit. Autor: Tairo Lutter/Eesti Meedia/SCANPIX

Parima uudisfoto auhinna sai Lutter pildi eest "Ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit". See on tehtud 2018. aasta novembris, kui Tallinnas riigikogu ees EKRE korraldatud pikett kiskus vägivaldseks ja meeleavaldajatel tekkis konflikt eurosaadik Indrek Tarandiga. Sama fotoga võitis Tairo Lutter ka "Aasta pressifoto 2018" preemia.

Aasta olemusfoto: Iga päev 24 tundi üksi iseendaga. Autor: Tairo Lutter/Eesti Meedia/SCANPIX

Parima olemusfoto auhinna sai sama piltnik fotoga "Iga päev 24 tundi üksi iseendaga." Fotol on 82-aastane üksi elav Toomas, kes heidab enda üle nalja sõnadega: "Kui teaks, et see aitab, kurdaks 25 tundi jutti".

Aasta spordifoto: Karmid võtted Autor: Martin Ahven/ Õhtuleht

Parima spordifoto tunnustuse võitis Martin Ahven Õhtulehest tööga "Karmid võtted". Foto on tehtud 2020. aasta käsipalli Euroopa meistrivõistluste valikmängul Eesti ja Sloveenia vahel.

Aasta portree: 94-aastane näitleja ja investor Leida Rammo. Autor: Andres Kralla/Äripäev

Parima portreefoto tegi Äripäeva fotograaf Andras Kralla. Võidutööl on 94-aastane näitleja ja investor Leida Rammo.

Kategooriate nominendid ja võitjate tööd leiab pressifotograafide liidu kodulehelt.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. "Aasta Pressifoto 2018" autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Žürii, mille esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Eesti Meedia uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa, hindas fotosid jaanuari alguses. Eestist olid fotosid hindamas ka vabakutseline fotograaf Marko Mumm ning kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna professor Marge Monko. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Peterburis elav vabakutseline fotograaf Tatiana Vinogradova ja Jonas Staselis, kes on Leedu Pressifotograafide Klubi president ning mitmete pressifotograafiaga seotud ühenduste juhatuse liige.

Pressifoto näitus on märtsis avatud Tallinnas Viru Keskuses, edasi saab parimaid pressifotosid uudistada Astri Keskuses Narvas, Pärnu Keskuses, Tartus Lõunakeskuses ja Rakveres Põhjakeskuses.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: