Saaremaa lapimoorid näitavad taas aasta jooksul tehtud töid

Saaremaa lapitekimeistrid, kes ise nimetavad end lapimoorideks, tõid taas naistepäevaks Kuressaare kultuurikeskusesse välja oma aastaga tehtud tööd.

Kuigi näitused on toimunud juba 15 aastat järjest, jagub lapitekimeistritel fantaasiat nii, et mustreid ei korrata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka tänavu näidatakse uut, põnevat ja kirevat loomingut. Seekord pakutakse silmailu enam kui paarikümne lapitehnikas tehtud tööga.

"Ma alati ei saa ise ka aru, kust need ideed sünnivad. Nad järsku on mul peas. Ja ma olen selline nägemuste inimene, siis ma lihtsalt realiseerin seda, mida ma näen," ütles Jaanika Tiison.

"Siin tekis on kasutatud 350 meetrit riba, mille laius on kolm sentimeetrit ja kui võtta õmblusvaru maha, siis jääb 1,8 sentimeetrit. Siia kulus kaks kilomeetrit niiti ja neid üksikuid detaile võib kindlasti olla 3000 ringis," kirjeldas ta enda teki valmimist.

Lapiteki tegemisel ei pea alati olema kindlat süsteemi. "On ju levinud ka selline lapitekimotiiv, mida kutsutakse "hulluks lapitekiks" ja kuhu pannaksegi süsteemitult lappe kokku," rääkis Kaie Kesküla.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: