Eesti käsitööõllede jaoks on Venemaal turg lahti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vaatamata majanduslikele raskustele näitavad mõned Vene majandussektorid kindlat tõusu, näiteks õlletööstus. Selgus, et venemaalaste alkoholitarbimise harjumustesse panustavad ka Eesti õllepruulijad.

Kui kuus aastat tagasi jõi keskmine venelane aastas 71 liitrit õlut, siis täna on see number ainult 55 liitrit. Riik püüab alkoholitarbimist vähendada, aga Vene õllepruulijate sõnul viis see selleni, et venelased hakkasid jälle eelistama viina õllele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui vaadata teiste kogemust, siis Saksamaal või Tšehhis tarbitakse viis korda rohkem kui Venemaal, aga seal ei nähta rahva alkoholismis probleemi. Selge, et põhjuseks ei ole õlu," rääkis AB InBev Efes juriidilise osakonna juhataja Oraz Durdõjev.

Eelmisel aastal olid õlletootjad aga väikese ime tunnistajateks - languse asemel toimus kasv kuni 775 miljoni dekaliitrini.

Vene õllepruulijate liidu esimees Andrei Gubka ütles, et 2018. aasta näitajad sõltusid ühekordsetest faktoritest, nagu jalgpalli maailmameistrivõistlused. "Tuntav müügitõus oli eriti sel ajal seal, kus toimusid mängud," lausus ta.

Peale jalgpallifännide toetasid Vene õlletööstust ka käsitööõlle austajad. Kui õllesektoris üldiselt oli kasv neli protsenti, siis käsitööõlle tööstuses 23 protsenti. Venemaa vastusanktsioonid võivad aga tabada just kasvavat käsitööõlle valdkonda.

"Kui me räägime probleemist või ohust, et mõne koostisaine import Venemaale võib olla piiratud, siis esmajärjekorras kannatavad need õllepruulijad ja firmad, kes arendavad täna õlle väiketööstusi ja käsitööõlu pruulimist," rääkis Baltika kontserni asepresident Aleksei Kedrin.

Käsitööõlut pakkuvaid kohti on Moskvas üle 200, samuti on Moskva käsitööõllebaarides esindatud Eesti õlu.

Bad.Bro.Bar vanem-baarmen Kirill Brusin ütles, et Venemaale ei jõua palju käsitööõlut, aga see-eest on see kvaliteetne.

"Käsitööõlleturg, mis jõuab Venemaale, ei ole eriti suur. Aga see, mis meile jõuab, on väga kõva kvaliteediga. Põhjala, Pühaste - väga kõvad õllepruulijad. Mulle endale Põhjala väga meeldib ja iga kord, kui midagi tuleb, hea meelega panen meie baaridesse. Rahvas joob ja rõõmustab," sõnas Brusin.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: