Keskerakond otsustas alustada kõnelusi EKRE ja Isamaaga

{{1552299660000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna juhatus otsustas alustada koalitsioonikõnelusi Isamaa ja EKRE-ga.

"Keskerakonna juhatus tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi Isamaa ja EKRE-ga võimaliku koalitsiooni moodustamiseks," ütles Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ERR-ile.

"Kuna Reformierakond on näidanud äärmist ebakindlust koalitsiooni moodustamise suhtes, pakkudes alguses ühele, siis teisele ja ei ole lahendust näha, siis me pakume ühe võimaliku versiooni lauale," rääkis Karilaid.

Ratas: otsustasime võtta initsiatiivi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast erakonna juhatuse otsust ajakirjanikele, et kuna valimised võitnud Reformierakonna käitumine valimiste järel on olnud heitlik, siis otsustas tema juhitud erakond võtta initsiatiivi.

"Me peame tunnistama, et (valimistejärgse - ERR) kaheksa päeva jooksul on olnud olukord üsna heitlik - kord tehakse koalitsiooni ühtedega, kord teistega, kord kolmandatega. Keskerakonna juhatuse otsus oli võtta siin initsiatiiv, me võtsime initsiatiivi ja teeme ettepaneku konsultatsioonide alustamiseks, koalitsiooni moodustamiseks EKRE ja Isamaaga," ütles Ratas.

Ratase sõnul ei olnud otsus üksmeelne, hääletusel jagunesid juhatuse liikmete hääled 13-4 konsultatsioonide alustamise kasuks.

Tema sõnul ei hakka Keskerakond seadma enne konsultatsioone eeltingimusi, kuid läheb otsima ja leidma "sidusust ja tasakaalu Eesti ühiskonnas".

"Kindlasti saavad need läbirtääkimised olema väga keerulised, meil on ju väga tõsiseid, põhimõttelisi seisukohtade erinevusi, on ka ideoloogilisi erinevusi ja mis siin salata - on ka isiklikke rünnakuid olnud. Kui minna konsultatsioonidesse, siis ma arvan, et tasub minna sellega, et püüda sealt väljuda ka resultaadiga, lõpptulemusega. Kas koalitsioonid lõppevad ka koalitsioonilepinguga, seda on tänasel hetkel väga keeruline öelda," rääkis Ratas.

"Minu eesmärk on see, et seista Keskerakonna platvormi ja seisukohtade eest. Ma lubasin valimiste õhtul, et ma seisan Keskerakonna valijate ja liikmete eest. Selge on, et seda peab väljendama ka võimalikult sõlmitav koalitsioonilepe," lisas Keskerakonna esimees, lisades, et tema juhitud erakond ei lähe Eestis stabiilsust lõhkuma. "Pigem vastupidi - me läheme Eesti stabiilsust edasi ehitama," rääkis Ratas.

Vastates ERR-i küsimusele, kas selline koalitsioon võib viia mõnede vene poliitikute lahkumiseni Keskerakonnast, avaldas Ratas lootust, et nii ei lähe. "Ma loodan, et kõik poliitikud, kes Keskerakonnas on, on niivõrd professionaalsed, et ootavad ära, mis on see tulemus, mida me suudame kokku leppida. Kui me seda suudame - eks sellele peab om hinnangu andma Keskerakonna juhatus ja volikogu," rõhutas Ratas.

Karilaid ütles, et ta ei tea veel, kas ja millal mingid kohtumised Isamaa ja EKRE-ga juba kokku lepitud on.

Ratas viitas, et mõlema erakonna juhatused peaks nende ettepanekut veel esmaspäeval arutama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: